Reklama

Najstarszy na świecie golden retriever. Jego wiek jest imponujący!

Najstarszy golden retriever świata dog-happy © Facebook.com/GoldHeart Golden Retrievers Rescue

Nigdy nie zgadniecie, ile ma lat!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 26.06.2020, 13:39, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

 

Ten golden retriever mieszka w Tennesse i właśnie obchodzi swoje 20-ste urodziny. 

24 kwietnia goldenka świętowała swoje urodziny. Tego dnia została najstarszym żyjącym golden retrieverem w historii wszystkich golden retrieverów świata. Ma na imię August, w skrócie „Augie” i żyje ze swoimi opiekunami Jennifer i Stevem Hetterscheidt w Oakland w stanie Tennessee w USA. 

Adoptowana w wieku 14 lat! 

Kiedy Augie pojawiła się w domu Państwa Hetterscheidtów, miała już 14 lat. Wolontariusze grupy GoldHeart Golden Retrievers Rescue wspominają, że byli przekonani, iż z adopcją psa w tak sędziwym wieku będzie kłopot. Nikt nie przypuszczał też, ile czasu jeszcze przed nią. 

Recepta na długowieczność - podróże, pływanie i duża rodzina 

Para świetnie zaopiekowała się psem. August zwiedziła camperem prawie całe Stany Zjednoczone. Miała też kilkoro psich i kocich braci oraz sióstr. Mogła też pływać w przydomowym basenie. 

Średnia długość życia golden retrievera – 10 do 12 lat

Ta niespodziewana długowieczność August to zdecydowanie zasługa świetnej opieki, jaką zapewnia jej rodzina, choć trzeba przyznać, że kiedy pies został adoptowany w wieku 14 lat, już wtedy nieco przekraczał standardy swojej rasy. 

Jej opiekunowie twierdzą, że jak na taką staruszkę, Augie cieszy się niespodziewanie dobrym zdrowiem. Poza pewnymi problemami ze wstawanie, nadal samodzielnie i sprawnie się porusza oraz odbywa codzienne spacery. 

Jak widać na zdjęciach Augie zamieszczanych na Facebook, piesek ma sporo siwych włosów, ale poza tym wygląda świetnie. Na urodziny dostał ogromne ciasto marchewkowe! 

 

Its official. Let it be known that Golden Retriever, "August", is the oldest known, oldest living Golden Retriever! She...

Posted by GoldHeart Golden Retrievers Rescue on Saturday, June 20, 2020

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz