Reklama

Rafał Trzaskowski i jego pies Bąbel - co o nim wiemy?

Pies prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego - Bąbel dog-wow

Pies prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego - Bąbel 

© Twitter.com/@trzaskowski_

Prezydent Warszawy ma Bąbla. I to takiego, którego zdecydowanie nie chce się pozbyć!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Co wiemy o piesku, który podbił serca nie tylko prezydenta Warszawy, ale również wszystkich kochających zwierzęta warszawiaków?

1. Bąbel należy do rasy buldog francuski

To psy do towarzystwa, kanapowce, które oryginalnie były przeznaczone do polowań na … szczury. Nie wiemy, dlaczego prezydent Warszawy zdecydował się na tę właśnie rasę, ale możliwe, że ma to coś wspólnego z zamiłowaniem do języka francuskiego.

 

2.    Bąbel jest psem w kwiecie wieku 

Obecnie buldożek ma prawie 5 lat, czyli wg. najnowszych metod liczenia psiego wieku, ma około 36 lat. To nieco mniej niż jego opiekun, ale stanowią dobraną parę. 

3.    Ulubionym zajęciem bąbla jest relaks na kanapie 

To akurat zupełnie nie dziwi, bo drzemka na kanapie należy do ulubionych zajęć wszystkich buldogów francuskich bez wyjątku. 

4. Jak każdy francuski piesek, Bąbel jest wybredny

Nawet łóżko musi mieć personalizowane!

5. Choć z drugiej strony...

nie pogardzi kranówką do picia! 

6. #Babel2020

W czasie kampanii prezydenckiej w 2020 roku jednym z najpopularniejszych hasztagów na Twitterze był #Babel2020 

 

 

7. Dzięki Bąblowi w Sylwestra w Warszawie nie było fajerwerków 

W grudniu 2018 roku Trzaskowski ogłosił rezygnację z pokazu fajerwerków i petard. Apel do warszawiaków skierował razem z Bąblem. Na tę decyzję niewątpliwie wpływ miała miłość do psiaka i zrozumienie jego potrzeb. Wszyscy opiekunowie zwierząt byli wdzięczni Bąblowi za wstawienie się za ich pupilami.  Apel o rezygnację z petard jest powtarzany każdego roku. 

8. Bąbel ma własną kartę miejską 

Wyrobił ją z okazji Tygodnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów korzystając z możliwości ozdobienia ja podobizną myszojelenia Arnolda. 

9. Bąbel przewidział wynik meczu Polska Słowacja

No cóż. Nie był to chlubny dla Polski wynik, ale pies Rafała Trzaskowskiego wyraźnie opowiedział się za zwycięstwem Slowacji. Eksperyment prekognicyjny polegał na nasypaniu do dwóch misek oznaczonych flagami krajów suchej karmy i obserwacji, z ktrej miski piesek zje jako pierwszej. Padło na Słowację, która wygrała później mecz otwarcia. Niewątpliwie przeciwnicy polityczni Rafała Trzaskowskiego mogą teraz uznać, że Bąbel jest elementem obcych i wrogich Polsce sił wywrotowych (w końcu to buldog francuski). 

 

10.    Bąbel ma konkurencję 

 I nie chodzi tu o kota prezesa. Bąbel nie jest jedynym zwierzęciem w domu prezydenta Warszawy. Trzaskowski ma też papugę o dość nietypowym imieniu Cipek. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz