Reklama

Opiekun pędzi z kotem do weterynarza. Gdy widzi zdjęcie rentgenowskie, nie wierzy własnym oczom

zdjęcie rentgenowskie cat-wow

Nieprawododobne, co znajdowało się w żółądku tego kota

© Steve Chatterley/Zenger

Kot o imieniu Berry przestał jeść i pić, więc opiekun umówił się na wizytę u weterynarza. Ale to, co wykazało prześwietlenie żółądka zszokowało zarówno opiekuna, jak i lekarza. 

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Paul Spraggett, dyrektor fabryki w Stratford-upon-Avon w Anglii, odwiedził ze swą kotką Berry weterynarza, gdy zwierzak z jakiegoś powodu przestał jeść.

Początkowo mężczyzna sądził, że kotka jest zakłaczona. Jednak gdy lekarz wykonał zdjęcie rentgenowskie, był w szoku – podobnie zresztą, jak Paul.

Kot połknął 50 gumek do włosów

Okazało się, że w przewodzie pokarmowym Berry znajduje się 50 gumek do włosów! Gumki utknęły między przełykiem a żołądkiem. Konieczna była operacja na cito. Zabieg usunięcia ciał obcych z przewodu pokarmowego kotki trwał 3 godziny.

Mądry Anglik po szkodzie

Po udanym zabiegu opiekun wyznał, że nigdy nie pomyślał, jak niebezpieczne dla kota mogą być tak niepozorne przedmioty jak pozostawione luzem gumki do włosów. Berry połykała je od dłuższego czasu – być może nawet od półtora roku!

Teraz Paul i jego rodzina są znacznie bardziej ostrożni. Kotka ma apetyt i cieszy się dobrym zdrowiem, a domownicy wiedzą, że lepiej nie narażać jej ponownie na pokusę.

 

Life lesson: Don't eat hair bands.

Posted by Stratford Herald on Tuesday, April 12, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz