Reklama

10 powodów, dla których koty powinny jeść mokrą karmę

10 powodów, dla których koty powinny jeść mokrą karmę
© Shutterstock

Wybierając jedzenie dla kota, warto sięgać nie tylko po sprawdzone znane rozwiązania. Koty uwielbiają nowości, a ich naturalną potrzebę różnorodności najłatwiej spełnić za pomocą dań na jeden raz dopasowanych do ich potrzeb.

Redakcja

aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:50

Dlaczego kot powinien jeść mokrą karmę?

©Purina

Zblilansowane żywienie to podstawa zdrowia i długiego życia kota. Mokra karma w saszetkach "na raz" ma szereg zalet: różnorodność smaków sprawia, że kot chętniej ją je, duża zawartość wody pomaga utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu kota, a niska kaloryczność pozwala uniknąć nadwagi.

Poznaj 10 powodów, dla których warto podawać kotu mokrą karmę. 

1.    Kot też jest z wody….

Mokre jedzenie średnio w ¾ składa się z wody, podobnie jak organizm kota. Jest to najprostszy sposób wspomagania nawodnienia kota w naturalny sposób, tym bardziej że wiele kotów nie lubią pić wody z miski.

2.    Codziennie inny smak

Naturalna kocia dieta jest bardzo zróżnicowana, dlatego urozmaicanie kociej diety codziennie poprzez różne smaki saszetki jest świetnym rozwiązaniem w zasięgu każdego opiekuna. Dania na jeden raz Purina® Cat Chow® są dostępne z kurczakiem, łososiem, jagnięciną i wołowiną.

3.    Zróżnicowanie tekstury

©Purina

Twój kot może mieć różne preferencje i zależnie od humoru, chętniej może zjeść kawałki w sosie, a innego dnia w galaretce. Na szczęście saszetki Purina® Cat Chow® dają mu wybór nie tylko smaków, ale także sposobu przyrządzenia.

4.    Rozcieńczenie kalorii

Dlaczego całą saszetkę kot tak szybko i chętnie zjada na raz? Bo w większej porcji ma 3x mniej kalorii niż karma sucha, która jest koncentratem. Dlatego dzięki podawaniu saszetek zwiększamy objętość posiłku, łatwiej kontrolując pobranie kalorii.

5.    Większe uczucie sytości

Wilgotny posiłek w postaci jednej 85g saszetki karmy mokrej wypełnia żołądek kota, dając mu większe jednorazowe uczucie sytości, niż odpowiadająca temu porcja suchej karmy (ok.3 dużych łyżek karmy suchej).

6.    Zwiększenie objętości moczu

©Purina

Z jedną saszetką kot pobiera ok.50 ml wody wraz z jedzeniem, dzięki czemu lepiej siusia i ma mniejsze ryzyko wytrącenia się u niego w pęcherzu kamieni moczowych. To korzystne zjawisko, ale dotyczy tylko saszetek które są karmą pełnoporcjowe i są zbilansowane.

7.    Łatwiejsze wypróżnianie

Część kotów cierpi na zaparcia, co może być związane ze zbyt małym piciem wody, nadmiernym jej odzyskiwaniem w jelitach oraz brakiem naturalnego włókna (błonnika w diecie) i dużą ilością włosów w przewodzie pokarmowym. Dlatego w saszetkach Purina® Cat Chow® znajdziesz naturalne warzywa takie jak zieloną fasolkę, bakłażana i cukinię.

8.    Bez bakterii

Zamknięte próżniowo i wysterylizowane saszetki są wolne od niebezpiecznych dla zdrowia Twojego kota bakterii, które mogą prowadzić do zatrucia Twojego kota a nawet Ciebie.

9.    Dostosowane do potrzeb

©Purina

Niektóre dania na jeden raz w formie saszetek są zróżnicowane nie tylko pod kątem smaku czy tekstury, ale także dopasowane do potrzeb specjalnych Twojego kota. W saszetkach Purina® Cat Chow® znajdziesz propozycje dla kotów po zabiegu sterylizacji/kastracji z tendencją do tycia (Sterilised), kotów z wrażliwym trawieniem (Sensitive), problemami z tworzeniem się kul włosowych (Hairball) czy dla kociąt (Kitten).

10.    Idealna porcja

Saszetki Purina® Cat Chow® dostarczają pomiędzy 50 a 70 kcal energii, czyli tyle ile przeciętny kot potrzebuje na swój fizyczny kilogram masy ciała. Tak więc łatwo jest wyliczyć jego dzienne zapotrzebowanie, a także dostosować żywienie mieszane z odpowiednio zmniejszoną porcją karmy suchej (średnio na cały dzień porcja dla kota =50-90g). 

Artykuł sponsorowany