Reklama

kot perski w ogrodzie

Kot perski w ogrodzie

© Jacintne Udvarlaki / Shutterstock

Lekarz weterynarii ujawnia, których ras kotów nigdy by nie kupił

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Brytyjski weterynarz opowiedział swoim fanom na TikTok'u, których ras kotów nigdy by dla siebie nie wybrał.

Ben Simpson-Vernon robi furorę na TikTok'u. Ten brytyjski weterynarz podzielił się ostatnio swoimi opiniami na temat ras psów. Zdradził listę tych ras, których sam nigdy by  nie kupił, oraz te, które lubi najbardziej. 

Teraz przyszła pora na koty! 

4 „najgorsze” rasy kotów

Przed rozpoczęciem prezentowania swojej listy Ben Simpson-Vernon przypomina, że jest to tylko jego osobista opinia, oparta na jego doświadczeniu jako weterynarza. Nie trzeba doszukiwać się w niej dodatkowych znaczeń. 

 

Kot bengalski

Ben Simpson-Vernon, choć chwali piękne umaszczenie kota bengalskiego, zwraca uwagę, że jest on hybrydą kota domowego i rodzaju dzikiego kota. Według niego koty bengalskie są często trudne do opanowania, a także potrzebują dużo stymulacji.

Sfinks 

Bezwłosy kot sfinks staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Ben Simpson-Vernon nie jest jednak fanem nagiego kota i woli kota, którego można głaskać i miziać po miłej sierści. 

Szkocki zwisłouchy

Delikatny i uroczy, Scottish Fold jest kotem, który często miewa problemy zdrowotne. Jest podatny na zapalenie stawów w młodym wieku. Kłopoty dotyczą też kości i chrząstek. Złożone uszy są tego najlepszym przykładem. 

Kot perski 

Bardzo popularny, kot perski ma płaski nos, co oczywiście powoduje wiele kłopotów zdrowotnych, zwłaszcza trudności z oddychaniem. Pers jest również podatny na problemy z oczami i sercem, z nerkami i  z zębami. Jest to bardzo delikatna rasa kota i według Bena Simpsona-Vernona nie należy zachęcać do ich hodowli.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?