Reklama

Pies i jego sierść

Pies i jego sierść

© Facebook.com/Putnam County SPCA (NY)

Do weterynarza trafia zwierzę w tragicznym stanie. Po usunięciu 6 kg sierści wyłania się śliczny pyszczek

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Historie zwierząt, które pozostawiono samym sobie, poruszają najmocniej. Aż trudno uwierzyć, przez co przeszedł ten psiak, zanim został uratowany przez organizację.

Pracownicy Putnam County’s Society for the Prevention of Cruelty to Animals widzieli już niejedno, ale kiedy poznali tego miniaturowego pudla, zapłakali. Drobne zwierzątko było dosłownie zakopane we własnej, sfilcowanej sierści. 

Kiedy Ken Ross, szef nowojorskiej organizacji otrzymał telefon z informacją o zwierzęciu, od razu pojechał na miejsce. Nie mógł jednak znaleźć psa. W końcu okazało się, że leżący w kącie kłąb pomiętego materiału, to nie koc, tylko żywe stworzenie. 

To najgorsza rzecz, jaką w życiu widziałem – powiedział później Ross w wywiadzie dla The Washington Post. 

Ponad 6 kilogramów cierpienia

Odebrany od opiekuna zaniedbany pies został natychmiast zawieziony do weterynarza. Tam, wraz z całą ekipą lekarz przez dwie godziny dosłownie wycinał psa z pokrytej moczem i fekaliami skorupy z włosów. Trzeba był go do tego uśpić, bo dotyk sprawiał mu ból. 

Zobacz video:

W trakcie całej procedury odnaleziono niemalże przyrośniętą do szyi obrożę. Okazało się, że pies ma na imię Pierre. Ten 9-latek naprawdę przeżył piekło. 

Na szczęście cała procedura odbyła się bez poważniejszych komplikacji i psa wyswobodzono z nadmiaru sierści. Pierre czuje się dobrze, choć będzie musiał na nowo uczyć się chodzić. Ma też infekcję pęcherza oraz nieco ranek na skórze, co jest zrozumiałe, wziąwszy pod uwagę to, co przeżył.

Na razie chwilę zostanie w klinice, a później organizacja postara się znaleźć mu nowe miejsce do życia. I opiekuna, który będzie chodził z nim do psiego fryzjera. 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?