Reklama

Polscy celebryci, którzy zaadoptowali zwierzęta ze schroniska

Kot i pies dog-cat-happy © Unsplash

Polskie gwiazdy kochają zwierzęta. Chętnie też angażują się w akcje charytatywne na rzecz poprawy warunków życia futrzaków. Przedstawiamy 5 celebrytów, którzy zamiast kupować rasowe zwierzaki z hodowli, postawili na adopcję.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Joanna Krupa

Modelce i gwieździe programu Top Model los zwierząt nigdy nie był obojętny. Krupa publicznie podkreślała, jak bardzo kocha zwierzęta, a szczególnie psy.

“Nie patrzę, jak  ktoś wygląda, tylko, jakim jest człowiekiem. Nie mogłabym się zaprzyjaźnić na przykład z kimś, kto nie jest dobry dla zwierząt. Człowiek, który nie lubi zwierząt, jest dla mnie podejrzany. Mam w domu pięć psów i wszystkie to są psy ze schroniska!” - powiedziała. 

Kilka dni temu Krupa straciła swojego 15-letniego psa Prince'a. York cieżko chorował. Mimo, że modelka na same operacje wydała 12 tysięcy dolarów, ukochanego pupila nie udało się uratować. 

"Spoczywaj w pokoju mały Książę. Mam nadzieję, że byłeś szczęśliwy przez ostatnie siedem lat ze swoja rodziną, i że daliśmy całą miłość, na którą zasługiwałeś" - napisała na Instagramie Joanna.

Modelka wielokrotnie stawała też w obronie innych zwierząt. Protestuje przeciwko noszeniu naturalnych futer. Krupa wspiera również liczne polskie schroniska i regularnie dostarcza do nich karmę. Jest też założycielką działajacej na rzecz psów fundacji Angels for Animal Rescue.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Joanna Krupa (@joannakrupa) on

Agnieszka Woźniak-Starak (Szulim)

Agnieszka Szulim od ósmego roku życia wychowywała się w towarzystwie czworonogów. Jako nastolatka pracowała w charakterze wolontariuszki w schronisku. 

W 2011 roku, mając już dwa jack russell terriery, zaadoptowała suczkę Figę rasy chihuahua, która przez sześć lat przebywała w pseudohodowli. Kiedy gwiazda osobiście zetknęła się z tym problemem, postanowiła zaangażować się w działanie zwalczające ten proceder.

W 2016 ukochana suczka zachorowała na nowotwór i nie udało się jej uratować. Szulim przygarnęła jamniczkę Dżudi, podopieczną fundacji SOS dla Jamników.

Prezenterka bierze także aktywny udział w inicjatywach takich organizacji jak Greenpeace, Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt, czy WWF. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Agnieszka Woźniak-Starak (@aga_wozniak_starak) on

Marcin Dorociński

Popularny aktor od lat pomaga zwierzętom i aktywnie angażuje się w wiele kampanii społecznych na rzecz poprawy ich warunków bytowych, między innymi w akcję Frontmani dla schronisk! oraz WWF na rzecz ochrony żubrów w Puszczy Białowieskiej.

Dom aktora jest pełen czworonogów. Pierwszego psa Dorociński znalazł na ulicy. Sukienka, suczka w typie owczarka belgijskiego, towarzyszyła rodzinie aktor przez 13 lat. Zmarła w Boże Narodzenie 2016 roku, cierpiała na raka.

Kolejnego czworonoga państwo Dorocińscy przygarnęli ze schroniska. Rózia, która trafiła tam jako szczeniak. Jest wyjątkowo łagodną, ale też bardzo nieufną suczką.

Kolejny pies, Chlebek, trafił do domu aktor trzy miesiące później. Znaleziono go z braćmi w pudle pod bramą schroniska w Korabiewicach. Kiedy doszedł do siebie, pokazał oblicze prawdziwego urwisa.

Dorociński ma ogromny szacunek do pracy wolontariuszy w schroniskach. “To są dla mnie prawdziwi bohaterowie. To ludzie, którzy żyją w cieniu. Biorą po kilka zwierzaków do swoich domów i traktują je jak swoje dzieci, bo najważniejsze jest dla nich dobro zwierząt.” - mówił dla magazynu Mój Pies i Kot w 2017 roku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marcin Dorociński (@marcindorocinski) on

Agnieszka Włodarczyk

Znana aktorka również angażuje się w liczne akcje na rzecz zwierzaków. Włodarczyk kilka lat temu przygarnęła Leona, którego aktorka i jej ówczesny partner Mikołaj Krawczyk dostrzegli na autostradzie.

Pies cudem uniknął śmierci. Prawdopodobnie został wyrzucony z jadącego samochodu. Włodarczyk miała już w swoim domu piątkę innych zwierząt, jednak postanowiła, że przygarnie też Leona.

Pierwszy zaadoptowany psiak to Bajzel. Kilka lat później w ramach akcji “Przygarnij mnie” TVP, aktorka przyjęła pod swój dach suczkę Tosię. Ma też kota Lenniego, którego kupiła na wystawie… psów. Zobaczyła zmaltretowane kocię w pudełku i postanowiła je uratować. Drugi kot to Mikołaj, a trzeciego przygarnęła za pośrednictwem fundacji Kocia Łapka.

Niestety w 2018 roku ukochany Leon zdechł, co gwiazda bardzo mocno przeżyła. Agnieszka wspiera nie tylko akcje adopcyjne. Jest ambasadorką akcji „Ratuj bociany razem z nami”, wymyśliła i zorganizowała dwie kampanie „One czują tak jak my”: przeciwko eksperymentom na zwierzętach oraz lobby myśliwskiemu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Agnieszka Włodarczyk (@agnieszkawlodarczykofficial) on

Dawid Kwiatkowski

Ten 23-letni piosenkarz, to nie tylko ulubieniec nastolatek, ale również obrońca praw zwierząt. Kilka lat temu Kwiatkowski przygarnął uroczego psa Weedy, któremu założył nawet profil na Instagramie. Pies bywa też przez gwiazdora nazywany Weedowsky. To nawiązanie do nazwiska Kwiatkowskiego. Weedyego obserwuje prawie 40 tys. fanów!

Juror programu The Voice Kids gorąca zachęca do wspierania schronisk dla zwierząt. W 2017 roku brał udział w wyzwaniu #NaszaZimaDobra.

“Nie każdy z nas może adoptować psa, czy kota, ale każdy może wesprzeć schroniska dla zwierząt nawet niewielką kwotą. Im nas więcej, tym większe szanse, że tym wspaniałym stworzeniom będzie chociaż odrobinę lepiej w schroniskach” - pisał na Instagramie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dawid Kwiatkowski (@kwiatkowsky) on

Z roku na rok lista polskich gwiazd, których serca są otwarte na potrzeby czworonogów, wydłuża się. Niezmiernie cieszy ta tendencja, która pokazuje, że adopcja zwierzaka to najlepsza decyzja, jaką tylko można podjąć!
 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz