Aktualności :
wamiz-v3_1

Reklama

Yuki - gigantyczny wilczak, który stał się ambasadorem swojej rasy

Yuki z wolontariuszką Brittany © Instagram @brit_allen_

Yuki, wilczak uratowany przez organizjacę Shy Wolf Sanctuary w Naples na Florydzie podbija serca internautów. Zamieszanie wokół czworonoga wywołało jedno zdjęcie, które prezentuje imponujące rozmiary czworonoga.

Przez Marcelina Smugowska, 11 wrz 2019

Pies na schwał

Na zdjęciu, Yuki siedzi na kolanach jednej ze swoich ulubionych wolontariuszek, Brittany Allen. Choć na zdjęciu Yuki wygląda bardziej jak wilk niż pies, to w rzeczywistości waży "zaledwie" 55 kilogramów. Wciąż robi wrażenie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Brittany Allen (@brit_allen_) on

Brittany z humorem dementuje oskarżenia, jakoby zdjęcie psa zostało poddane obróbce w Photoshopie. Na swoim profilu na Instagramie żartobliwe skomentowała sugestie internautów: “To tylko jego niekorzystny profil, ludzie. Wszyscy taki mamy”.

Trudna przeszłość

Yuki trafił do Shy Wolf Sanctuary w 2008 roku po tym, jak został porzucony w schronisku przez swojego właściciela, który nie potrafił sobie z nim "poradzić".

Czworonóg określany jest jako wilczak o “wysokiej zawartości”. Oznacza to, że Yuki ma w sobie więcej z wilka niż z psa. Potwierdziły to wyniki DNA, w 87,5% Yuki to wilk szary, w 8,6% husky syberyjski, a w 3,9% owczarek niemiecki.

Pies miał 8 miesięcy, kiedy pod swoje skrzydła przyjęła go organizacja charytatywna z Florydy. Tam personel i wolontariusze, których misją jest “ponowne połączenie ludzi i zwierząt poprzez edukację”, objęli czworonoga kompleksową opieką i otoczyli troską.

Zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów

Imponujące zdjęcie, które uczyniło Yukiego sławnym podnosi ludzką świadomość na temat problemu, z którym świat musi się zmierzyć. Niewątpliwie wilczaki to piękne, majestatyczne zwierzęta, które niejednego miłośnika psów napawałyby dumą. Mimo to decyzję o posiadaniu czworonoga tej rasy należy bardzo dobrze przemyśleć.

"Moim zdaniem, wilczaki to wymagające zwierzęta, ponieważ dokładnie nie wiadomo na ile będą zachowywały się jak wilki, a na ile jak psy" - ostrzega Brittany w Bored Panda. Będąc mieszanką ras, wilczaki mają znacznie mniej przewidywalne wzorce zachowań w porównaniu do wilka czy psa.

"Wchodzą w interakcję z ludźmi, których akceptują w swojej przestrzeni, ale potrafią też być bardzo selektywne" - dodaje wolontariuszka.

W USA posiadanie wilczaka jest legalne. Stosunkowo łagodne prawo sprawia, że zapotrzebowanie na takie miejsca jak Shy Wolf Sanctuary wzrasta.

Personel ma nadzieję, że Yuki będzie mógł pełnić funkcję ambasadora w swojej sprawie. Obecnie pies, nieświadomy swojej sławy, toczy spokojne życie w wilczym rezerwacie.

Pamiętajcie, wilczaki nie są wszystkich! Trzeba liczyć się z tym, że czworonogom tej rasy należy poświęcić bardzo dużo uwagi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Brittany Allen (@brit_allen_) on