Reklama

Yuki - gigantyczny wilczak, który stał się ambasadorem swojej rasy

Yuki z wolontariuszką Brittany dog-wow
© Instagram @brit_allen_

Yuki, wilczak uratowany przez organizjacę Shy Wolf Sanctuary w Naples na Florydzie podbija serca internautów. Zamieszanie wokół czworonoga wywołało jedno zdjęcie, które prezentuje imponujące rozmiary czworonoga.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 11.09.2019, 10:54, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Pies na schwał

Na zdjęciu, Yuki siedzi na kolanach jednej ze swoich ulubionych wolontariuszek, Brittany Allen. Choć na zdjęciu Yuki wygląda bardziej jak wilk niż pies, to w rzeczywistości waży "zaledwie" 55 kilogramów. Wciąż robi wrażenie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Brittany Allen (@brit_allen_) on

Brittany z humorem dementuje oskarżenia, jakoby zdjęcie psa zostało poddane obróbce w Photoshopie. Na swoim profilu na Instagramie żartobliwe skomentowała sugestie internautów: “To tylko jego niekorzystny profil, ludzie. Wszyscy taki mamy”.

Trudna przeszłość

Yuki trafił do Shy Wolf Sanctuary w 2008 roku po tym, jak został porzucony w schronisku przez swojego właściciela, który nie potrafił sobie z nim "poradzić".

Czworonóg określany jest jako wilczak o “wysokiej zawartości”. Oznacza to, że Yuki ma w sobie więcej z wilka niż z psa. Potwierdziły to wyniki DNA, w 87,5% Yuki to wilk szary, w 8,6% husky syberyjski, a w 3,9% owczarek niemiecki.

Pies miał 8 miesięcy, kiedy pod swoje skrzydła przyjęła go organizacja charytatywna z Florydy. Tam personel i wolontariusze, których misją jest “ponowne połączenie ludzi i zwierząt poprzez edukację”, objęli czworonoga kompleksową opieką i otoczyli troską.

Zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów

Imponujące zdjęcie, które uczyniło Yukiego sławnym podnosi ludzką świadomość na temat problemu, z którym świat musi się zmierzyć. Niewątpliwie wilczaki to piękne, majestatyczne zwierzęta, które niejednego miłośnika psów napawałyby dumą. Mimo to decyzję o posiadaniu czworonoga tej rasy należy bardzo dobrze przemyśleć.

"Moim zdaniem, wilczaki to wymagające zwierzęta, ponieważ dokładnie nie wiadomo na ile będą zachowywały się jak wilki, a na ile jak psy" - ostrzega Brittany w Bored Panda. Będąc mieszanką ras, wilczaki mają znacznie mniej przewidywalne wzorce zachowań w porównaniu do wilka czy psa.

"Wchodzą w interakcję z ludźmi, których akceptują w swojej przestrzeni, ale potrafią też być bardzo selektywne" - dodaje wolontariuszka.

W USA posiadanie wilczaka jest legalne. Stosunkowo łagodne prawo sprawia, że zapotrzebowanie na takie miejsca jak Shy Wolf Sanctuary wzrasta.

Personel ma nadzieję, że Yuki będzie mógł pełnić funkcję ambasadora w swojej sprawie. Obecnie pies, nieświadomy swojej sławy, toczy spokojne życie w wilczym rezerwacie.

Pamiętajcie, wilczaki nie są wszystkich! Trzeba liczyć się z tym, że czworonogom tej rasy należy poświęcić bardzo dużo uwagi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Brittany Allen (@brit_allen_) on