Reklama

Pies tropiący dokonuje wstrząsającego odkrycia podczas rutynowej kontroli

Pies_funkcjonariusz_szuka_nielegalnych_towarow_i_znajduje_tygrysa dog-angry © YouTube

Tego, co wywęszył owczarek niemiecki pracujący dla meksykańskiego biura ochrony środowiska nikt by się nie spodziewał. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ta historia wydarzyła się w 2019 roku na jednym z meksykańskich lotnisk. Jak każdego dnia, „zatrudniony” w oddziale biura ochrony środowiska owczarek niemiecki próbował wyniuchać jakąś kontrabandę, kiedy nagle poczuł zupełnie nietypowy zapach.

Pochodził on z błękitnego, plastikowego kontenera. Funkcjonariusze spodziewali się narkotyków bądź innych zakazanych obiektów, ale zdecydowanie nie przypuszczali, że w kontenerze znajdą … młode kocię tygrysa bengalskiego! 

Tygrys Bengalski - niezwykłe odkrycie 

Okazało się, że nadawca pojemnika próbował przesłać tygrysiątko ze stanu Jalisco w środkowo – zachodnim Meksyku, do miasta Querétaro w środkowym Meksyku. To prawie 400 km!

Na Facebooku Policji Federalnej Meksyku, poza zdjęciem kociaka, stróże prawa umieścili następującą informację: 
„Z pomocą psiego funkcjonariusza, członkowie sił federalnych odkryli w magazynie firmy przewozowej w Jalisco plastikowy kontener z nietypową zawartością. Podczas inspekcji okazało się, że wewnątrz pojemnika znajduje się około dwumiesięczne kocię tygrysa bengalskiego, które miało być nielegalnie przetransportowane w warunkach zagrażających jego życiu i zdrowiu”.

Zwierzę, któremu zaaplikowano dużą ilość środków uspokajających, było pozostawione bez wody i jedzenia. Tygrys prawdopodobnie miał być atrakcją turystyczną w jednym z meksykańskich resortów. 

Tygrysy Bengalskie – ile ich jeszcze pozostało? 

Tygrysy Bengalskie to jedne z największych kotowatych na świecie. Od 2008 roku są na liście gatunków zagrożonych wyginięciem. Na wolności przebywa już tylko około 2500 osobników. 

W utrzymaniu ich populacji nie pomaga fakt tego, że w niektórych krajach trzymanie tygrysa jako domowego pupila jest dozwolone. W wielu, nie ma żadnych regulacji w tym obszarze. Cena kociaka tygrysa bengalskiego w krajach, które umożliwiają jego hodowlę może osiągać wysokość nawet 8000 brytyjskich funtów (blisko 40 000 zł). 

Czy posiadanie tygrysa w Polsce jest legalne? 

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 3 sierpnia 2011 r. w sprawie gatunków zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi umieściło wszystkie wielkie koty z rodziny Felidae na liście gatunków szczególnie niebezpiecznych w kategorii I. Oznacza to, że legalnie takie zwierzę może posiadać w Polsce jedynie ZOO, ośrodek badawczy, ośrodek rehabilitacji zwierząt oraz cyrk. 

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz