Reklama

Para przygarnia dwa kocięta z karłowatością: nie podejrzewają tego, co się wydarzy

koty z karłowatością cat-happy

Elfie i Gimli to koci bracia, którzy z powodu rzadkiego schorzenia już zawsze będą wyglądać jak małe kocięta. Z pozoru może wydawać się to urocze, ale k

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Opiekunowie kotów o imieniu Elfie i Gimli mieszkają w dolinie Okanagan, w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska.

Bracia trafili do schroniska wraz ze swoją mamą, kiedy mieli zaledwie 3 miesiące. Obaj cierpieli na karłowatość i niedoczynność tarczycy. Elfie dodatkowo miał epilepsję. 

Nowe życie

Na szczęście szybko zostali adoptowani przez nową, kochającą rodzinę. Mimo obaw towarzyszących adopcji chorych kotków, szybko okazało się, że Gimli i Elfie są wspaniałymi towarzyszami życia. 

Opiekunowie rodzeństwa nie spodziewali się, że dwoje chorych kociąt wprowadzi do ich życia tyle radości. Pomimo chorób, bliźniaki okazały się absolutnie wspaniałymi zwierzętami.

Poniższy film doskonale udowadnia, że karłowatość maluchów nie przeszkadzała im w cieszeniu się życiem.

Niestety, cierpiący na epilpepsję Elfie zmarł 6 tygodni temu. Dziś obaj bracia mieliby osiem lat, ale Gimli obchodził urodziny bez swojego ukochanego brata. 

Opiekun rodzeństwa publikuje w internecie mnóstwo zdjęć i filmów z kociakami w rolach głównych. Na profilu bardzo często pojawia się hashtag #adoptdontshop, mający zachęcić obserwatorów do adopcji zwierząt, zamiast ich kupna.

Jeśli chcesz uratować życie, adoptując bezdomnego kociaka, nie zapomnij zajrzeć do sekcji adopcyjnej Wamiz. Są tam kociaki, które podobnie jak Alfie i Gimli mają nadzieję, że odnajdą ciepło prawdziwego domu!

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz