Reklama

Labrador umiera po niewinnym wybryku. Sprawdź, czy też trzymasz tę truciznę w kuchni

Umierający labrador. dog-sad © Facebook @Ute Dausch

Paul korzysta z chwili nieuwagi opiekunów i zakrada się do kuchni. Mały wybryk kończy się dla  czworonoga tragicznie.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 21.03.2021, 15:27, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Słodki labrador Paul lubi zabawy, psikusy i drobną “łobuzerkę”. Zazwyczaj jego opiekunowie przymykają oko na jego wybryki, ponieważ są nieszkodliwe, a nawet słodkie. 
 
Niestety, tym razem wybryk okazał się zbyt… słodki.

Walka z góry przegrana

 
Na początku marca na Facebooku pojawił się post, w którym opiekunowie Paula proszą o słowa wsparcia i modlitwy za psiaka. Kiedy nikt nie patrzył, labrador podkradł ciasteczko, które okazało się trucizną.
 
Oczywiście nikt nie podłożył słodkości specjalnie. Ciastko zostało upieczone między innymi z ksylitolu, substytutu cukru, który jest niezwykle trujący dla zwierząt. I to nawet w najmniejszych ilościach: 0,1 g ksylitolu przypadające na kilogram ciała może doprowadzić do poważnego zatrucia. A Paul zjadł całe ciastko!


Niedługo po zjedzeniu feralnego ciastka piesek zaczyna mieć drgawki i nieustannie wymiotuje. Zostaje zawieziony do kliniki weterynaryjnej, lekarze dzielnie walczą o jego życie, ale niestety w pewnym momencie zdają sobie sprawę, że nie zdołają uratować zwierzaka
 
Współczujemy opiekunom psiaka i prosimy wszystkich o rozwagę: pilnujcie Waszych zwierzaków. Pamiętajcie, że nie wszystko, co jest nieszkodliwe dla ludzi, jest również takie dla czworonogów.

 

Update. Der wunderbare Paul hat den Kampf verloren 😭😭Ruhe in Frieden kleiner Freund 💔 Ich möchte alle Hunde /Haustiere...

Posted by Ute Dausch on Wednesday, March 3, 2021

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz