Reklama

Poznajcie Harveya – psa, który wygląda jak zwinięty koc

Niektóre zwierzaki świetnie się chowają, przez co możesz zacząć panikować, że je zgubiłeś. Czasami jednak nietypowy wygląd zwierzęcia zapewnia mu naturalne maskowanie.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 11.04.2021, 15:20

Teresa Moll Arguimbau z Minorki w Hiszpanii, chętnie publikuje zdjęcia swojego ukochanego psa rasy shar pei na Instagramie. Choć niejeden internauta pomylił psa z pościelą.

Więcej skóry = więcej kłopotów

Shar pei są znane ze swoich zmarszczek. Niestety, z biegiem czasu, dla hodowców, priorytetem stało się uzyskiwanie ich coraz więcej. Takie modyfikacje powodują problemy zdrowotne – przede wszystkim infekcje skórne.

Opiekunowie, w tym także Teresa, muszą wcierać w ich fałdy skórne specjalne kremy nawilżające. Nadmierna liczba fałdek może również prowadzić do problemów ze wzrokiem z powodu nagromadzenia się skóry wokół oczu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Harvey (@harvey.thesharpei)

Harvey, obecnie sześciomiesięczny pies, przyszedł na świat w towarzystwie dwójki rodzeństwa, które miało mniej zmarszczek. Mimo że dbanie o skórę psa jest czasochłonne, Teresa uwielbia swojego psa i to jak wygląda. 

Rodzina ponad wszystko

Niedługo po narodzinach, troje maluchów miało założone specjalne zszywki, które miały pomóc im w otwieraniu oczu. Dona i Louis, rodzeństwo Harveya, nie miało żadnych powikłań po zabiegu, natomiast Harvey, wskutek infekcji, stracił wzrok na 5 miesięcy.

Obecnie, wzrok powoli zaczął wracać. Psiak mieszka z Teresą i jej rodziną, która pomaga się nim opiekować. W domu przebywa także Chloe – biologiczna mama Dony, Louisa i Harveya. 

Suczka bardzo często pomaga maluchom np. kiedy Harvey pije wodę, większość napoju znajduje się między zmarszczkami, wtedy troskliwa Chloe stara się wylizać zalegającą pomiędzy fałdkami wodę. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Harvey (@harvey.thesharpei)

Teresie należy oddać dwie rzeczy: jest niezwykle wytrwałą i dzielną kobietą, która w niesamowity sposób otacza swojego psa opieką, a ponadto jest niezwykle pomysłowa – w końcu cała gromadka nosi imiona bohaterów z serialu W garniturach!