Reklama

Poznajcie Harveya – psa, który wygląda jak zwinięty koc

Poznajcie Harveya – psa, który wygląda jak zwinięty koc dog-happy

Niektóre zwierzaki świetnie się chowają, przez co możesz zacząć panikować, że je zgubiłeś. Czasami jednak nietypowy wygląd zwierzęcia zapewnia mu naturalne maskowanie.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Teresa Moll Arguimbau z Minorki w Hiszpanii, chętnie publikuje zdjęcia swojego ukochanego psa rasy shar pei na Instagramie. Choć niejeden internauta pomylił psa z pościelą.

Więcej skóry = więcej kłopotów

Shar pei są znane ze swoich zmarszczek. Niestety, z biegiem czasu, dla hodowców, priorytetem stało się uzyskiwanie ich coraz więcej. Takie modyfikacje powodują problemy zdrowotne – przede wszystkim infekcje skórne.

Opiekunowie, w tym także Teresa, muszą wcierać w ich fałdy skórne specjalne kremy nawilżające. Nadmierna liczba fałdek może również prowadzić do problemów ze wzrokiem z powodu nagromadzenia się skóry wokół oczu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Harvey (@harvey.thesharpei)

Harvey, obecnie sześciomiesięczny pies, przyszedł na świat w towarzystwie dwójki rodzeństwa, które miało mniej zmarszczek. Mimo że dbanie o skórę psa jest czasochłonne, Teresa uwielbia swojego psa i to jak wygląda. 

Rodzina ponad wszystko

Niedługo po narodzinach, troje maluchów miało założone specjalne zszywki, które miały pomóc im w otwieraniu oczu. Dona i Louis, rodzeństwo Harveya, nie miało żadnych powikłań po zabiegu, natomiast Harvey, wskutek infekcji, stracił wzrok na 5 miesięcy.

Obecnie, wzrok powoli zaczął wracać. Psiak mieszka z Teresą i jej rodziną, która pomaga się nim opiekować. W domu przebywa także Chloe – biologiczna mama Dony, Louisa i Harveya. 

Suczka bardzo często pomaga maluchom np. kiedy Harvey pije wodę, większość napoju znajduje się między zmarszczkami, wtedy troskliwa Chloe stara się wylizać zalegającą pomiędzy fałdkami wodę. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Harvey (@harvey.thesharpei)

Teresie należy oddać dwie rzeczy: jest niezwykle wytrwałą i dzielną kobietą, która w niesamowity sposób otacza swojego psa opieką, a ponadto jest niezwykle pomysłowa – w końcu cała gromadka nosi imiona bohaterów z serialu W garniturach!

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz