Shar pei

Zdjęcie: dorosły pies rasa Shar pei
Zweryfikowane przez eksperta
Komentarz Udostępnij

Długość życia

Shar pei średnio żyje od 10 do 13 lat

Charakter

Rozmiar

średni

Wielkość dorosłego osobnika

Suka pomiędzy 44 i 51 cm
Pies pomiędzy 44 i 51 cm

Waga dorosłego osobnika

Suka pomiędzy 18 i 25 kg
Pies pomiędzy 18 i 25 kg
Kolor umaszczenia
Czarne Czekoladowe/ brązowe Kremowe
Rodzaj szaty
Krótka Szorstkowłosy
Kolor oczu
Brązowe
Ciekawostki

Więcej informacji na temat rasy Shar pei

Pochodzenie i historia rasy Shar pei

Rasa psa shar pei powstała przed wieloma laty, choć nie dysponujemy dokładnymi informacjami na temat jego dokładnego pochodzenia, albowiem ostatnie dane sięgają dynastii Han, a konkretnie od 206 roku p.n.e. nawet do 220 roku p.n.e. Pies shar pei cieszył się szczególną popularnością w prowincjach leżących nad Morzem Wschodniochińskim, gdzie wykorzystywano go jako psa do walk, jak też myśliwskiego i stróżującego. Dziś posiadanie psa shar pei jest bardzo modne. Jest on bardzo poszukiwany jako pies do towarzystwa szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Szkolenie psa rasy Shar pei

Ten pomarszczony piesek niezasłużenie ma złą reputację uparciucha, jednak jest to wyssane z palca. Oczywiście, jego szkolenie wymaga konsekwencji i stanowczości, ale upór nie utrudnia układania psa shar pei. 

Prawdą jest, że shar pei posiada silny charakter. Jeśli nie rozumie, czego od niego wymagamy lub jeśli jesteśmy zbyt ostrzy, może łatwo się poddać. Dodatkowo, motywowanie psów tej rasy nie zawsze jest łatwe. Niemniej, jeśli pies rozumie polecenia, a ćwiczenia powtarzane są regularnie, z cierpliwością i konsekwencją, ten chętnie pójdzie na ustępstwa. 

Układanie psa należy wdrażać od 2. miesiąca życia. Powinno się je łączyć z wysokiej jakości socjalizacją, czego w żadnym wypadku nie wolno zaniedbywać. Dzięki temu unikniemy problemów późniejszym wieku.

Należy zdecydowanie stosować metody pozytywnej edukacji, gdyż ten chiński pies do walk nie toleruje niesprawiedliwego traktowania. Niekiedy trudno go zmotywować, dlatego brutalne metody jedynie go zablokują.

Shar pei - cena

Cena psa shar pei waha się w zależności od jego pochodzenia, wieku i płci. Za psa zarejestrowanego w związku kynologicznym należy zapłacić średnio od 2000 do 3000 zł. 
W odniesieniu do budżetu miesięcznego, aby zaspokoić potrzeby fizjologiczne tego chińskiego psa do walk należy wydać ok. 150 zł miesięcznie.

Planujesz zakup psa rasy Shar pei?

Niestety...
W tej chwili nie ma żadnych ogłoszeń o adopcji rasy Shar pei ...

Zwierzęta do adopcji
Hodowle

Czy rasa Shar pei jest dla Ciebie?

Zrób test!
Zostaw komentarz dotyczący tej rasy
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten plik: