Reklama

Pies przywiązany do drzewa i porzucony w środku lasu pod Mszczonowem. Ale to nie koniec potworności

Pies przywiązany do drzewa i porzucony w środku lasu pod Mszczonowem. Ale to nie koniec potworności dog-angry © Ratujemy Zwierzaki

Brutalność jakiej dopuszczają się ludzie względem zwierząt nie zna granic. 

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 30.04.2021, 12:29, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Pomimo starań wielu organizacji i stowarzyszeń, nadal napływają do nas informacje o zwierzętach, które w ciężkim stanie trafiły do weterynarzy lub schronisk.

W Polsce znęcanie się nad zwierzętami jest karalne. Za znęcanie się poprzez m.in. niezapewnienie odpowiednich warunków czy nie karmienie zwierzęcia grozi kara więzienia, przy czym maksymalny wymiar kary wynosi 5 lat (znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem).

Z powodu możliwości zostania pociągniętym do odpowiedzialności karnej, wielu „opiekunów” decyduje się na porzucenie zwierzęcia na pewną śmierć. Właśnie tak było w przypadku Stelli.

W opłakanym stanie

Suczka została znaleziona w lesie przez przypadek przez wolontariuszkę Fundacji Zwierząt Skrzywdzonych „Zielony Pies”. Zwierzę było bardzo wychudzone, zaniedbane i okaleczone. Po przewiezieniu go do lecznicy weterynaryjnej okazało się, że Stella waży niecałe 15kg, co przy psie jej rozmiarów jest ogromną niedowagą. 

Suczka nie była przywiązana do drzewa, ale jej właściciel zadbał o to, żeby nie mogła samodzielnie wydostać się z lasu – pies ma uszkodzony kręgosłup. Kość wystaje jej w połowie długości ciała, tak jak i żebra.

Badania wykazały również owrzodzenie okolic sromu i odbytu oraz babeszjozę. Pies musiał być przetrzymywany w zabezpieczonym miejscu, ponieważ na jego ciele nie znaleziono żadnych otarć, wskazujących na ciągnięcie czy szarpanie.

W niewoli

Stan Stelli  wskazuje na to, że wsystkie urazy musiały nastąpić, dużo wcześniej niż w dniu jej znalezienia. Ktoś po prostu pozbył się umierającego psa. Tak poważne wychudzenie i zanik mięśni nie powstają w ciągu nocy. Stella przez dłuższy czas musiała przebywać w opłakanych warunkach.

Obecnie pies znajduje się w przychodni weterynaryjnej, gdzie została mu podana kroplówka. Póki co, Stella nie może być zoperowana – najpierw należy wyleczyć babeszjozę, odbudować masę ciała, a dopiero w ostatniej kolejności zająć się kręgosłupem.

Więcej na temat stanu zdrowia suczki możecie przeczytać na stronie jej zbiórki.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz