Reklama

Leroy Merlin
© max.ku / Shutterstock.com

Czy można wejść z psem do sklepów Leroy Merlin?

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Potrzebujesz kupić nowe rzeczy do domu i nie możesz zostawić swojego psa samego? Dowiedz się, czy do Leroy Merlin można wejść z czworonogiem.

Coraz więcej sklepów znosi zakaz wprowadzania psów. Popularne stało się to szczególnie latem, gdy dużo mówiło się o tym, aby nie zostawiać pupila w rozgrzanym samochodzie. Zostawianie psa samego przed sklepem to również nie najlepszy pomysł. Zwierzak narażony jest wtedy na duży stres, kradzież, pogryzienie przez innego psa, sam też może kogoś zaatakować.

Pupil pozostawiony bez opieki to także gotowy przepis na mandat. Od kwietnia 2021 roku obowiązuje rozporządzenie rządu dotyczące m.in. wysokości mandatu za pozostawianie zwierzęcia bez opieki w miejscu publicznym oraz za wyprowadzanie go bez smyczy. Właściciel może spodziewać się nawet 250 zł mandatu.

Czy można wejść z psem do Leroy Merlin?

Tak! Do Leroy Merlin można wejść z psem niezależnie od pory roku. Co więcej, w czasie upałów na spragnione czworonogi czeka miska świeżej wody. W sklepach cyklicznie organizuje się także zbiórki żywności dla lokalnych schronisk oraz przeprowadza warsztaty z budowania karmników dla ptaków czy bud dla psów, na które zapraszane są dzieci z okolicznych szkół.

Mimo wszystko, przed zabraniem psa na zakupy zastanówmy się, czy jest to konieczne. Zatłoczony market nie jest najlepszym miejscem na "spacer" z czworonogiem. Znacznie lepiej zabrać pupila na długi spacer, a podczas zakupów zostawić w domu. Pomyślmy również o innych osobacj robiących zakupy, które mogą czuć się nieswojo w bliskiej obecności obcego czworonoga.

Lista sklepów pet-friendly 

Poniżej publikujemy listę sklepów, w których czworonogi również są mile widziane: 

  • IKEA (pod warunkiem, że pies zmieści się kontenterka i na jego obecność zgodzi się obsługa sklepu)
  • Media Expert,
  • Media Markt,
  • Decathlon,
  • MAXI ZOO.

Należy jednak oczywiście pamiętać, aby pies był na smyczy oraz w kagańcu. 

Więcej artykułów poradnikowych

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?