Reklama

Owczarek niemiecki rodzi szczenięta, ale jedno wygląda jak z innej z planety!

Owczarek_niemiecki_szczenie dog-wow
© Pixabay.com/jimsluder

Przybysz z kosmosu? Hulk z komiksów Marvela? Zdecydowanie nie taki kolor sierści powinien mieć owczarek niemiecki! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 23.10.2019, 13:39, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Tymczasowa opiekunka Reby, porzuconego owczarka niemieckiego nielicho się zdziwiła, kiedy ostatni ze szczeniaków, jaki się urodził, okazał się odrobinę … zielony. I nie chodzi tu o brak życiowego doświadczenia, lecz o kolor sierści! 

Reba, to bezpański pies, który błąkał się po ulicach Valrico na Florydzie. Suczka została uratowana przez Heidi’s Legacy Dog Rescue, a kiedy okazało się, że jest w ciąży, oddano ją pod opiekę do zastępczego domu, by mogła w spokoju urodzić.  

Nieoczekiwany kolor szczeniaka

Zaledwie w dwa dni po przybyciu do opiekunki zastępczej, Reba urodziła. Najpierw na świat przyszło pięć uroczych szczeniaczków, o typowej dla owczarków podpalanej barwie. A potem pojawił się ostatni. Znacznie mniej typowy, bo nieco … zielonkawy. 

Szczenięta o zielonkawej sierści nie są aż tak niezwykłe, jakby się nam wydawało i na pewno nie są ani kosmitami, ani nie mają genów Hulka. To barwnik żółciowy (biliwerdyna), który wydziela się do wód płodowych, jeśli łożysko zaczęło się odklejać. Im dłużej maluch pozostaje w takich wodach płodowych, tym większe szanse, że jego sierśc zabarwi się na zielono. Zwłaszcza jeśli jest jasna. 

Zielony szczeniak 

Maluszek, który część futerka ma zabarwione na zielono, nie pozostanie taki długo – po kilku, kilkunastu dniach, jego kolor wróci do normy i będzie wyglądał identycznie jak jego bracia i siostry. 
 

 

SURPRISE! German shepherd gives birth to rare green puppy at Valrico dog rescue. I’ve never heard of a green puppy. Have you? ? wfla.com/1776093387

Posted by WFLA Leigh Spann on Tuesday, February 12, 2019