Reklama

mango - chart hiszpański

Adoptowali psa, który całe życie spędził na ulicy. Oto pierwsza rzecz, jaką zrobił po wejściu do domu

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Co zrobi bezdomny pies, kiedy po raz pierwszy znajdzie się w domu? Odpowiedź na video!

Mango został znaleziony, kiedy jako roczne szczenię błąkał się po stacji kolejowej w Hiszpanii.

To galgo, czyli chart hiszpański. Te biedne psiaki są wykorzystywane do polowań, ale jeśli nie są dość szybkie, porzuca się je na okrutną śmierć. 

Poznaj rasę chart hiszpański

Mango szuka domu

Stowarzyszenie Galgos en familia, które zajęło się psiakiem, specjalizuje się w adopcjach zagranicznych dla tej rasy. 

Para, która zdecydowała się zaadoptować Mango, mieszkała w USA. Pies przeleciał więc pół świata, by znaleźć się w nowym domu. 

Pierwsze chwile w nowym domu 

Kiedy tylko po bardzo wyczerpującym locie znalazł się w nowym domu, od razu zaczął domagać się czułości. Jedyne, czego pragnął, to by go tulono i głaskano.

Przez pierwszych kilka tygodni, Mango regenerował siły i spał przez większość dnia. Cała sytuacja była dla niego mocno stresująca, bo przecież przez pierwszy rok życia był żył samotnie na wolności. 

Mango uczy się żyć w domu

Opiekunowie Mango mówią, że wymagał wiele nauki. Nie potrafił wejść po schodach, trzeba więc było go wnosić.  Nie potrafił jeść z miski i miał problem z adaptacją. Rodzina zabrała go na trwający osiem miesięcy trening, by nauczyć go życia w „cywilizowanym” świecie. 

Teraz jest najszczęśliwszym psem na świecie, który mimo swoich długich i chudych kończyn potrafi zwinąć się w kłębuszek na kanapie. Najchętniej w ramionach swojego „taty”. 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Patokaczka
  Patokaczka
  Adoptować psa to więcej niż adoptować dziecko. Pies jest jak człowiek. Pies czuje i myśli jak my. Czasami umie pomóc lepiej niż jakakolwiek terapia.
  Dobrze, że coraz więcej osób decyduje się na adopcję, zamiast kupować zwierzęta z chodowli. Lepiej adoptować kundelka i dać psu lepszą drugą część życia, niż kupić rasowca. Za adopcję nie płacisz, a poza tym psy rasowe często chorują np. goldeny chorują na stawy.
  ADOPTUJ pomóż czworonogom : )
 • aniaitos
  aniaitos
  Zwierzęta są bliskie mojemu sercu i choć wielu na pewno się oburzy wolę je zdecydowanie bardziej od dzieci
  Milion razy bardziej
 • aniaitos
  aniaitos
  Ludzie mają tak wysokie mniemanie o swoim gatunku że często jeszcze w naszym świecie przyjąć że zwierzęce istnienia można traktować na równi z ludzkim.
  Dla mnie jak najbardziej w słowniku istnieje słowo adopcja w odniesieniu do czworonożnych istot i całe szczęście że coraz więcej ludzi to robi
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

3 komentarzy na temat 4

Chcesz udostępnić ten artykuł?