Reklama

pitbull
© Twitter @guardiacivil

Zdjęcie pitbulla z kartonikiem na szyi: napis na nim wywołał burzę w internecie

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Coraz więcej osób rozumie, że zwierzęta to rozumne ssaki, które tak jak my odczuwają radość i smutek. Niestety niektórzy wciąż widzą w nich tylko podległe im istoty…

 

Tak jest w przypadku walk psów. Niewinne zwierzęta wykorzystywane są do krwawych bijatyk, aby zapewnić rozrywkę i pieniądze bezdusznym ludziom. 

Bezlitosne walki psów

Hiszpańska Gwardia Cywilna aktywnie przeciwdziała tym bezdusznym praktykom. Przedstawiciele formacji opublikowali na swoim platformie X (kiedyś Twitter) zdjęcie pitbulla z ważnym przesłaniem. 

„Nie zgadzamy się na walki psów! Potrzebujesz pieniędzy? Idź do pracy!” - czytamy na kartoniku przywiązanym do szyi psa. 

Apel o pomoc

Gwardia poprosiła również swoich obserwujących, aby zgłaszali im, jeśli wiedzą o przypadkach wykorzystywania psów do walk. Pod postem, który wyświetlono ponad 80 tysięcy razy, czytamy: 

„Niewiarygodne, że ten problem wciąż istnieje!”, „To właściciele tych psów powinni trafić na ring”, „To straszne, do czego zdolni są ludzie” - piszą internauci. 

Pojawiły się również komentarze odnośnie popularnej (i legalnej!) korridy — tradycyjnej walki z bykiem popularnej w Hiszpanii. 

„Kiedy powiecie coś o torturowaniu byków?”, „Płaczecie nad psami, a co z bykami?”, „Jedni oglądają walki byków, inni psów — obie praktyki są straszne” - czytamy w komentarzach. 

Trudno nie zgodzić się z tymi opiniami. Każde wykorzystywanie zwierząt dla celów zarobkowych powinno być surowo karane. 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?