Reklama

uczniowie biegają z psami

Zamiast lekcji wuefu, uczniowe w tej szkole biegają z psami ze schroniska (video)

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Kiedy jedni uczniowie uczą się matematyki, inni spacerują z psami ze schroniska. Niezwykła inicjatywa zachwyca internautów.

Grupa dzieci w strojach gimnastycznych biegnie przez zalesiony teren. Prowadzą na smyczy psy, które bardzo cieszą się z tego spaceru. Dla czworonożnych przyjaciół jest to wspaniała odskocznia od codziennego życia w schronisku.

Liceum św. Józefa w Santa Maria w Kalifornii stworzyło inicjatywę, w której obie strony korzystają. Zarówno psy ze schroniska, jak i uczniowie czerpią wiele radości z tej niecodziennej lekcji.

Wycieczka z psami ze schroniska dla zwierząt

W 2021 roku licealna drużyna przełajowa wpadła na pomysł równie prosty, co wspaniały: dlaczego nie połączyć pasji do biegania z miłością do psów? 

Schronisko dla zwierząt hrabstwa Santa Barbara również wyraziło entuzjazm i natychmiast zgodziło się wziąć w tej akcji. 

Dla psów ze schroniska dla zwierząt wycieczka na świeżym powietrzu z młodymi ludźmi jest wspaniałym przeżyciem: mogą cieszyć się słońcem i spożytkować energię. Są zachwycone tak bardzo jak uczniowie.

Wielki sukces 

Trener drużyny przełajowej, Luis Escobar, wyjaśnia: „Tu wygrywają obie strony. Psy ćwiczą, a młodzież uczy się, jak postępować z psami. Być może powiedzą o nich rodzinie i przyjaciołom, co zwiększy szanse czworonogów na adopcję".

Na filmie, który stał się hitem Internetu, możemy zobaczyć jak dobrze bawią się zarówno młodzi ludzie, jak i czworonożni przyjaciele na imprezie przełajowej. 

Trener Escobar napisał na Facebooku: „Nie jestem pewien, kto był szczęśliwszy - dzieci czy psy”.

Bieg ze zwierzakami ze schroniska okazał się tak wielkim sukcesem, że już planowany jest kolejny.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?