Reklama

Labrador widzi kałużę, ale tego, co za zaraz zrobi, nie spodziewa nikt! (VIDEO)

Labrador przy kałuży dog-happy

Ogromny atak radości, który rozbawi was do łez! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Wszyscy wiemy, że labradory kochają wodę. Nawet jeśli jest to woda w kałuży. Video wchodzącego do kałuży labradora Steviego zachwyciło setki internautów. Faktycznie, obserwując jego radość trudno się nie uśmiechnąć! 

Pies, wiedząc, że za chwile będzie mógł się wykąpać, zaczyna w niekontrolowany sposób skakać, a potem jest już tylko bardziej radośnie! Sami zobaczcie: 

Hipoplazja móżdżku u psów

Stevie (a w zasadzie Stevie the Wonderdog) to 5 letni labrador, który cierpi na hipoplazję móżdżku. Jest to zaburzenie rozwojowe, w wyniku którego, móżdżek psa nie wykształcił się w stopniu wystarczającym.

W zależności od tego, w jakim stopniu móżdżek jest uszkodzony, zwierzę może wykazywać różne objawy – od spadku napięcia mięśniowego, przez drżenie kończyn, chwianie się, do braku zdolności kontrolowania z ruchów, oczopląsu czy niezdolności do wykonywania prawidłowych ruchów. Zaburzenia są trwałe, nie można ich wyleczyć, ale Stevie nie odczuwa dodatkowych dolegliwości (np. bólowych). 

W tym przypadku Stevie bardzo ucieszył się z kałuży i tego, że będzie mógł się w niej pobawić – w efekcie jego mózg nie potrafił sobie poradzić z nadmiarem bodźców. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wygląda życie z psem z hipoplazją, zapraszamy na profil Steviego! 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz