Reklama

Ten kot doczekał się pomnika. Za życia sprawił, że los jego opiekuna zmienił się o 180 stopni!

Pomnik kota
cat-happy

Pomnik kota Bob'a w Islinton Green w Londynie

© Youtube.com/BBC / Mark 1333

W londyńskim parku Islinton Green pojawił się nowy pomnik. To Bob, bezdomny dachowiec, który miał zdolność odmieniania ludzkich żyć. A na pewno jednego życia.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Historia Boba i jego opiekuna James’a Bowena jest wzruszająca. Bob był bezdomniakiem. Mieszkał na ulicach Londynu. James był w bardzo podobnym stanie – samotny i bezdomny pomieszkiwał to  w parkach, to na ulicach. Ta dwójka wpadła na siebie przypadkowo, ale potem byli już nierozłączni.

Kot, który zmienia wszystko

Zdaniem James’a, spotkanie z Bobem było najważniejszym wydarzeniem jego życia. To kot pozwolił mu wyjść z alkoholizmu, w którym James tkwił od 11 roku życia.  Dzięki kotu w nieodłącznym, charakterystycznym szaliku, z bezdomnego alkoholika, w ciągu zaledwie pięciu lat stał się autorem bestsellera (w którym opisuje ich historię) oraz wziętym muzykiem.

Jeśli chcecie poznać historię Boba i James’a możecie obejrzeć ją w nakręconym przez Sony Pictures filmie Uliczny kot Bob.

Niestety zeszłego lata, 14-letni Bob zmarł. Dla James’a była to tragedia. Stracił najlepszego przyjaciela. Na szczęście nie poddał się i nie zaprzepaścił pracy, jaką wykonał nad sobą. Postanowił uhonorować swojego wybawcę i za pomocą crowdfundingu zebrał fundusze na statuę.

Ławka z Bobem

Pomnik kota stanowi część kamiennej ławki, którą postawiono w miejscu, w którym zwykle siadali dwaj przyjaciele. Na oparciu ławki wyryto:

Był moim towarzyszem, moim przyjacielem, moim nauczycielem i bratnią duszą. I na zawsze nimi pozostanie.
Zostaw komentarz
Dodaj komentarz