Reklama

logo IKEA
© Marlon Trottmann / Shutterstock.com

Czy do sklepów IKEA można wejść z psem?

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Zostawianie psa przed sklepem nie należy do najlepszych pomysłów. Zastanawiasz się więc, czy do sklepów sieci IKEA można wejść z czworonogiem? Odpowiadamy! 

Wychodząc na zakupy, lepiej nie brać psa ze sobą. Czworonóg zostawiony przed sklepem może być łatwym łupem dla złodziei, albo dla osób, które chcą zrobić krzywdę bezbronnej istocie. Pies może wdać się także w bójkę z innym zwierzęciem, albo zaatakować jakiegoś przechodnia.

Najlepiej więc, abyśmy nigdy nie spuszczali wzroku ze swojego pupila i zawsze mieli go przy sobie.

Czy do IKEI można wejść z psem?

Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasem okoliczności zmuszają nas do zabrania psa ze sobą na zakupy. Czy do sklepów IKEA można wejść z psem? To zależy. W regulaminie sklepu czytamy: 

"Na teren sklepu ze względów bezpieczeństwa i higieny nie wolno wprowadzać psów. Wyjątek od tej zasady stanowią psy przewodnicy, z którymi osoby niepełnosprawne mogą wejść i poruszać się po terenie sklepu. W wyjątkowych sytuacjach ochrona i pracownicy sklepu mogą pozwolić na wejście z psem na teren sklepu. W takich jednak przypadkach pies nie może chodzić samodzielnie, ani być przewożony w wózku sklepowym. Winien być trzymany na smyczy i niesiony na rękach lub przewożony w specjalnie przystosowanym do transportu zwierząt kontenerku."

 

Czy do IKEA można wejść z 2 kg psem w torbie noszonym na ramieniu?

Posted by Olga Smile on Wednesday, January 4, 2017

Do sklepów IKEA można więc wejść z niewielkim psem, pod warunkiem, że zgodzą się na to pracownicy sklepu.

Czy zakupy z psem to dobry pomysł?

Bez względu na to, czy dany sklep zgadza się na to, czy nie, zakupy w zatłoczonym markecie z psem nie są najlepszym pomysłem. Hałas i tłum ludzi mogą zestresować czworonoga. Zdecydowanie lepiej zabarać go na długi spacer na świeżym powietrzu, aby się wybiegał, a podczas zakupów zostawić w domu.

Oprócz dobrostanu pupila pomyślmy również o innych - osobach, które boją się psów i obcowanie z nimi w sklepie może je mocno zestresować. 

Lista sklepów pet-friendly 

Jeśli mimo wszystko okoliczności zmuszają Cię do tego, aby na zakuoy pojechać z psem, poniżej publikujemy listę sklepów, do których możesz wejść z czworonogiem: 

  • Leroy Merlin,
  • Media Expert,
  • Media Markt,
  • Decathlon,
  • MAXI ZOO.

Należy jednak oczywiście pamiętać, aby pies był na smyczy oraz w kagańcu. 

Więcej artykułów poradnikowych

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?