Reklama

Nożyczki do strzyżenia psiej sierści

Nożyczki do strzyżenia psów © Pixabay

Nożyczki do strzyżenia psów to prawdopodobnie najdroższe akcesoria służące do pielęgnacji czworonogów. Ich ceny przekraczają kilkukrotnie ceny innych akcesoriów dostępnych w sklepach zoologicznych. Groomerzy, czyli zawodowi fryzjerzy psów, posługują się zazwyczaj profesjonalnymi narzędziami, które kosztują nawet kilkaset złotych za sztukę. Takie nożyczki do psiej sierści charakteryzują się niezwykłą trwałością i są wyprodukowane ze stali najwyższej jakości. Narzędzia są specjalnie dedykowane dla prawo i leworęcznych groomerów, do wielkości dłoni oraz mogą być w różnych kolorach np. tęczowe z powłoką tytanową . Jeśli jednak nie jesteś zawodowcem i używasz takiego sprzętu sporadycznie, możesz z powodzeniem postawić na zakup produktu z nieco niższej półki.

Przez Redakcja Wamiz

aktualizacja dnia

Rodzaje nożyczek do strzyżenia psiej sierści

Liczba dostępnych na rynku nożyczek fryzjerskich dla psów może przyprawić kupującego o prawdziwy zawrót głowy. Poszczególne modele są przeznaczone do różnych typów owłosienia, a część z nich służy do przygotowywania konkretnych fryzur. Pozostaje zatem spróbować odpowiedzieć na pytanie, jakie nożyczki do strzyżenia psa wybrać?

Nożyczki proste

Ten rodzaj nożyczek jest najbardziej podstawowy, ale jednocześnie ma najwięcej ograniczeń dotyczących ich stosowania. Nożyczki są różnej długości od 4 do 10 cali.  Dla początkujących fryzjerów proponowane są te krótsze - ok. 6 cali. 

Używa się ich przede wszystkim do skracania dołu sukienki w przypadku przestawicieli ras długowłosych, a także strzyżenia brody i grzywki. Niektóre modele tego produktu bywają lekko zaokrąglone. Wówczas doskonale się sprawdzają w wycinaniu włosów na tułowiu oraz wokół psich łap. Ceny takich narzędzi zawierają się w przedziale cenowym od 15 do nawet 300 zł.

Warto od początku zainwestować w nożyczki dobrej jakości, które posłużą nam dłużej i stępią się po kilku użyciach. Takie nożyczki będą kosztować co najmniej 80 zł.

Nożyczki gięte

To model nożyczek  lekko zaokrąglonych, które  doskonale się sprawdzają w wycinaniu włosów na tułowiu i głowy oraz wokół psich łap. Przy pracy tego typu nożycami zawsze musimy zwracać uwagę gdzie jest ostry koniec nożyczek. Ceny nożyczek tego typu o zadowalającej jakości rozpoczynają się od 150 zł.  

Nożyczki degażujące

W przypadku nożyczek degażujących do strzyżenia psów wyróżniamy dwa typy:

  • jednostronnie degażujące, czyli narzędzia używane do skracania sierści w trakcie ostatecznego dopracowywania psiej fryzury. Mowa tutaj o docinaniu podczas modelowania włosów na łapach i linii dolnej. Takie nożyce umożliwiają skrócenie brzegu w bardzo naturalny sposób, dzięki któremu linia cięcia jest praktycznie niewidoczna. Zakup takich narzędzi to koszt od 30 do nawet 500 zł; 
  • dwustronnie degażujące, które stosuje się do wycinania nadmiernego owłosienia u zwierząt charakteryzujących się wyjątkowo gęstą sierścią, takich jak chow-chow i owczarki podhalańskie.  Dzięki zabiegowi fryzjerskiemu z użyciem nożyc dwustronnie degażujących, poprawia się wygląd psiej sylwetki. Narzędzia te stosuje się także w procesie modelowania sierści porastającej głowę. Pozwalają one także na skrócenie włosków po wewnętrznej stronie uszu. Przedział cenowy takich nożyczek to 45-500 zł.

Nożyczki do wycinania włosów przy oczach

Nożyczki do strzyżenia psów o lekko zaokrąglonych końcówkach, to narzędzia służące do usuwania owłosienia znajdującego się wokół oczu zwierzęcia, a także innych delikatnych miejsc, takich jak obszar pomiędzy opuszkami łap. Dzięki zaokrąglonym końcom ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne, ponieważ skutecznie eliminują one możliwość zranienia zwierzęcia w trakcie zabiegu pielęgnacyjnego. Dobre nożyczki tego typu można kupić już za 70 zł. 

Nożyczki do usuwania gumek z kucyków

Związywanie psich włosów w kucyk, często powoduje tworzenie się problematycznych kołtunów. Ściąganie gumek z użyciem siły może być bolesne dla psa i skutkować wyrwaniem sporej ilości włosów. Dlatego też warto posłużyć się w tym celu specjalnymi nożyczkami, które na końcu jednego ostrza mają niewielki haczyk. Jest on bardzo pomocny w przecinaniu gumek i ułatwia delikatne rozczesanie psich włosów. Takie narzędzi można zakupić już za 15-40 zł.

Konsultacja: Salon piękności Psi Czar. 
http://salonpsiczar.pl/

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz