Reklama

Schronisko dla zwierząt znajduje torbę z notatką. Wtedy podnosi się alarm!

Torba z kotem. cat-sad © Facebook @Tierheim Kaiserslautern

„Jeśli myślisz, że w tej pracy już wszystko widziałeś…” – tak zaczyna się post na Facebooku, który wzbudził falę oburzenia.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

W poniedziałek 15 kwietnia pracownicy schroniska w Kaiserslautern w Niemczech znaleźli pod drzwiami niewielki transporter obity tkaniną w cętki, w którym znajdował się zawinięty w koce kot. Powiecie: nic nowego, to chleb powszedni w takim miejscu pracy. Z tym, że w tym przypadku, oprócz kota, było jeszcze coś…

Zła wiadomość

Ktokolwiek przyniósł kota pod schronisko, zostawił w środku transportera kartkę z odręcznie napisaną po angielsku dramatyczną wiadomością: "Pomóżcie! Ona potrzebuje pomocy! W środku zaklinował się kociak. Potrzebuje operacji! W waginie zaklinowany kociak! Proszę, pomóżcie! Imię to Betty”.

Kotkę natychmiast zabrano do weterynarza pracującego w schronisku. Okazało się, że Betty była w trakcie porodu, podczas którego wystąpiły komplikacje i kocię zaklinowało się w kanale rodnym. Podczas operacji udało się wyciągnąć kotka, ale niestety maluszek nie przeżył.

Powrót do zdrowia

Po ciężkiej operacji obawiano się o życie Betty. W wyniku dramatycznego porodu mogłoby dojść do infekcji. Po kilku dniach okazuje się, że rana pooperacyjna dobrze się goi, a kotka wraca do zdrowia. Jest tylko jeden problem: Betty nie chce jeść samodzielnie i trzeba ją karmić. Schronisko donosi na Facebooku, że jest już kilkudziesięciu chętnych do zaadaptowania kotki i zachęca do adopcji innych zwierząt mieszkających w schronisku.

Oskarżenia na Facebooku

Post zamieszczony na profilu schroniska wywołał burzliwą dyskusję w komentarzach. Przede wszystkim wskazywano na wysokie koszty usług weterynaryjnych, co prawdopodobnie sprawiło, że właściciela Betty nie było stać na profesjonalną pomoc dla kotki i właśnie dlatego zdecydował się ją “podrzucić” schronisku.

Apelujemy - przygarniając kota, pamiętajmy, że jesteśmy za niego odpowiedzialni finansowo, co również może się wiązać z ewentualnymi kosztami leczenia zwierzaka!

 

 
Betty auf dem Weg der Besserung

BETTY AUF DEM WEG DER BESSERUNG! Unsere kleine Betty war bei der gestrigen Unteruchung schon recht munter. Die OP-Wunde sah auch gut aus. Nur selbständig fressen will sie leider immer noch nicht. Tierpflegerin Debora Odaischi gibt ihr das Futter ein, was sehr gut klappt. Wir freuen uns, dass sich so viele Menschen um Bettys Wohlergehen sorgen, mitfühlen und mitfiebern. Doch auch wenn es der kleinen Katze inzwischen besser geht, bitten wir darum von weiteren Vermittlungsanfragen abzusehen. Inzwischen haben sich nahezu 30 Interessenten für sie gemeldet. Es wird sicherlich noch mehrere Wochen dauern, bis Betty in die Vermittlung geht. Sie muss sich zunächst vollständig erholen, dann wird sie entwurmt und geimpft und kann in ihr schönes neues Katzenleben starten. Im Tierheim warten aber noch viele andere Katzen, Hunde und Kleintiere darauf umzuziehen, und dies teilweise schon sehr lange. Sie alle freuen sich auf ein neues Zuhause. Wer also plant einem Vierbeiner aufzunehmen, sollte einfach mal vorbeikommen. Vielleicht erobert neben Betty ja auch ein anderes Tier sein Herz!

Posted by Tierheim Kaiserslautern on Wednesday, April 17, 2019

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz