Reklama

Małe wiewiórki adoptowane przez kotkę, widok jest wzruszający! (VIDEO)

Kot_i_wiewiorka cat-happy © YouTube

Kiedy do krymskiego mini ZOO dostarczono 4 maleńkie, właśnie osierocone wiewiórki, obsługa była załamana. Jak je wychować? Z pomocą przyszła jedna z kotek, która właśnie urodziła młode.  

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 02.05.2019, 20:59, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

Nietypowa rodzina

Pusia (Pusza) jest prześliczną kotką, która właśnie urodziła kociaki. Mimo iż ma do wykarmienia swoje dzieci, kiedy pracownicy Parku Miniatur w Bakczysaraju przynieśli jej 4 wiewióreczki, zajęła się nimi jak własnymi dziećmi. 

Olga Fadeeva, która opiekuje się zwierzętami w Parku Miniatur relacjonuje, że początki tworzenia niezwykłej rodziny nie były proste. Kotka była nieco zaskoczona, kiedy maluchy zaczęły po niej skakać, a wiewiórki na samym początku obawiały się nieco dużej kotki. Trudno się zresztą dziwić – wiewiórki należą do gryzoni. Te zaś są częściej przez koty postrzegane jako przekąska, a nie członek rodziny. 

Wiewiórki karmione kocim i kozim mlekiem

Obecnie 4 kotki i 4 wiewiórki żyją wraz z Pusią jak jedna rodzina. Wprawdzie kotka nie ma na tyle mleka, by wykarmić aż 8-ro dzieci, ale opiekunowie Parku wspomagają ją i karmią maluchy dodatkowo mlekiem z butelki. Kotka pozwala im na wspólne zabawy i dba o higienę wiewiórek tak, samo jak u swoich kociaków. 

Zobaczcie jak słodko razem wyglądają!

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz