Aktualności :
wamiz-v3_1

Reklama

Kotka wraca do domu, ale jest pewien problem....

Kocięta
© Instagram @Shuswap Paws Rescue

Wszystko zaczęło się trzy miesiące temu w prowincji Kolumbia Brytyjska w Kanadzie. Pewnego dnia kotka przyprowadziła do domu trzy kocięta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że... nie jest ona ich rodzoną mamą!

Przez Marcelina Smugowska, 19 maj 2019

Właścicielka kotki zszokowana faktem, że ma pod swoim dachem trzech nowych lokatorów, postanowiła poszukać matki kociąt. Niestety nie udało jej się natrafić na żaden trop.

Kobieta mieszka w małej wiosce na północ od Shuswap w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, gdzie na miejscu nie ma organizacji pomocowych. Nie mając pewności, co w takiej sytuacji zrobić, zadzwoniła do Barbary Gosselin, założycielki stowarzyszenia Shuswap Paws Rescue.

Nowy trudny początek

Kiedy okazało się, że kotka nie jest w stanie nakarmić małych, Barbara postanowiła interweniować osobiście. Kiedy przyjechała na miejsce zauważyła, że kociaki były przerażone i ukrywały się pod łóżkiem. Zachowywały się jak dzikie koty, donośnie miauczały i wyraźnie się bały.

Barbara zabrała kocięta ze sobą, aby móc je dokładnie przebadać. Uwagę weterynarza przykuły nietypowe ruchu gałek ocznych kociaków. Okazało się, że to niepokojące zachowanie to wynik stresu i braku mleka. Następnie zwierzęta zostały umieszczone w rodzinie zastępczej na czas znalezienia dla nich nowych domów.

Po kilku miesiącach ciężkiej pracy, kocięta były gotowe do adopcji. Maluchy są w rękach nowych właścicieli otoczone troską i miłością.

 

Adopted Matanza’s (Matty) has been a domesticated kitty since she was first rescued. She loves and trusts her humans...

Posted by Barbara Gosselin on Saturday, March 23, 2019