Reklama

Kotka wraca do domu, ale jest pewien problem....

Kocięta cat-wow © Instagram @Shuswap Paws Rescue

Wszystko zaczęło się trzy miesiące temu w prowincji Kolumbia Brytyjska w Kanadzie. Pewnego dnia kotka przyprowadziła do domu trzy kocięta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że... nie jest ona ich rodzoną mamą!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Właścicielka kotki zszokowana faktem, że ma pod swoim dachem trzech nowych lokatorów, postanowiła poszukać matki kociąt. Niestety nie udało jej się natrafić na żaden trop.

Kobieta mieszka w małej wiosce na północ od Shuswap w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, gdzie na miejscu nie ma organizacji pomocowych. Nie mając pewności, co w takiej sytuacji zrobić, zadzwoniła do Barbary Gosselin, założycielki stowarzyszenia Shuswap Paws Rescue.

Nowy trudny początek

Kiedy okazało się, że kotka nie jest w stanie nakarmić małych, Barbara postanowiła interweniować osobiście. Kiedy przyjechała na miejsce zauważyła, że kociaki były przerażone i ukrywały się pod łóżkiem. Zachowywały się jak dzikie koty, donośnie miauczały i wyraźnie się bały.

Barbara zabrała kocięta ze sobą, aby móc je dokładnie przebadać. Uwagę weterynarza przykuły nietypowe ruchu gałek ocznych kociaków. Okazało się, że to niepokojące zachowanie to wynik stresu i braku mleka. Następnie zwierzęta zostały umieszczone w rodzinie zastępczej na czas znalezienia dla nich nowych domów.

Po kilku miesiącach ciężkiej pracy, kocięta były gotowe do adopcji. Maluchy są w rękach nowych właścicieli otoczone troską i miłością.

 

Adopted Matanza’s (Matty) has been a domesticated kitty since she was first rescued. She loves and trusts her humans...

Posted by Barbara Gosselin on Saturday, March 23, 2019

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz