Reklama

Małe liski.
© Facebook @Craig Mcgettrick

Mężczyzna znajduje miot 5 szczeniąt. Po kilku godzinach zdaje sobie sprawę, że popełnił fatalny błąd

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano

Craig Mcgettrick robiąc porządki w ogrodzie, natknął się na miot pięciorga porzuconych szczeniąt. 

Craig Mcgettrick z Liverpoolu razem ze swoją przyjaciółką Beccie sprzątał teren wokół swojego domu. Oczywiście, w dawno nieużytkowanych miejscach można znaleźć różne cuda, ale stary materac na pewno nie należał do jednych z nich. Jednak kiedy para podniosła go z ziemi, zobaczyła, że leżał pod nim miot pięciu szczeniąt! Tak przynajmniej im się wydawało.

Craig i Beccie zrobili zdjęcia zwierzakom i zamieścili w mediach społecznościowych, na wypadek, gdyby ktoś coś wiedział na ich temat. Następnie zawieźli szczenięta do kliniki weterynaryjnej Freshfields Animal Rescue.

Cóż za niespodzianka!

W międzyczasie zdjęcia szczeniaków w sieci spotkały się z dużym zainteresowaniem. Wiele osób zaczęło zadawać pytania… niektóre nawet bardzo interesujące…

Okazało się, że według wielu osób znalezione przez Craiga i Beccie zwierzaki to nie psy, a lisy! W związku z tym para skontaktowała się z Martinem Hemmingtonem, założyciem organizacji zajmującej się lisami National Fox Welfare Society, aby potwierdzić przypuszczenia internautów.

Hemmington potwierdził, że były to liski. Pozostało jednak pytanie: co dalej? Prawdopodobnie lisica schowała swoje młode, by pójść szukać jedzenia.

Postanowiono przetransportować liski z powrotem do miejsca, gdzie zostały znalezione. Po godzinie od odstawienia lisków wróciła do nich ich mama. Zaczęła przenosić po jednym maluszku w inne, bezpieczniejsze miejsce.

Jak to się stało, że lisiątko zostało pomylone ze szczeniakiem? Jak widać na zdjęciach młode liski wyglądają podobnie do psów. Różnice pojawiają się dopiero, gdy zwierzęta zaczynają dorastać. Jeśli znajdziecie porzucone maleństwa, wezwijcie odpowiednie służby i ruszajcie ich z miejsca ich pobytu! 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?