Reklama

Nietypowa kreatura
© Facebook - St. George Veterinary Clinic

Dwaj chłopcy znajdują dziwne stworzenie. Weterynarz nie wierzy własnym oczom

Przez Marcelina Smugowska Redaktor

Opublikowano aktualizacja dnia

Do tej nietypowej sytuacji doszło w Saint Andrews w Kanadzie. Dwaj chłopcy, Jaydon Pettipas i Aidan Hart, znaleźli pod samochodem stworzenie w opłakanym stanie.

Jaydon i Aidan przechadzali się po mieście, kiedy zauważyli tłum gapiów zgromadzonych wokół samochodu. Postanowili podejść bliżej i sprawdzić, co się dzieje.

Smutny widok

Chłopcy odkryli, że pod samochodem znajduje się dziwne zwierzę, a właściwie stwór. Początkowo myśleli, że jest uwięzione w skorupie lodu. Co gorsza, owinięte czymś w rodzaju pianki izolacyjnej.

Jaydon i Aidan byli przekonani, że uwięzione zwierzę to najprawdopodobniej kotek. Okazało się, że całkowicie się mylili. 

Nie zastanawiając się zbyt długo, chłopcy weszli do pobliskiej cukierni, wzięli skrzynkę i włożyli do niej zwierzaka, które okazało się być wiewiórką w stanie krytycznym. Następnie mocno zdezorientowany Jaydon zadzwonił do swojej matki, która skontaktowała się z kliniką weterynaryjną.  

Niezwykłe odkrycie

Chłopcy pojechali z wiewiórką do weterynarza. Ten nie mógł uwierzyć własnym oczom. Zwierzę niemal nie dawało oznak życia. Zdaniem lekarki, wiewiórka weszła do dziury, która została zatkana i została pokryta szybkoschnącą substancją. W ten właśnie sposób utworzył się nietypowy kokon.

Z wielką dozą cierpliwości, pani weterynarz powoli udało się uwolnić przestraszone zwierzę. Wiewiórka straciła nieco sierści, ale poza tym nie doznała innych poważnych urazów. Kiedy doszła do siebie, została wypuszczona na wolność.  

Za tą wspaniałą akcję ratowniczą, Jaydon i Aidan otrzymali gratulacje od PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?