Reklama

Kot z ludzką twarzą. Ten maine coon wygląda zupełnie jak człowiek (VIDEO)

Maine coon siedzący na parapecie. cat-wow © Shutterstock

Tak musieli się czuć widzowie XIX-wiecznych gabinetów osobliwości, gdy oglądali rzeczy niby do niczego nie podobne, a jednak niepokojąco znajome. Kiedy zobaczycie tego dziwnego kota - nie będziecie mogli przestać na niego patrzeć

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Na czym polega niezwykłość tego kota? 

Po pierwsze, jest czarny, a symboliki czarnego kota w naszym kręgu kulturowym nikomu tłumaczyć nie trzeba. Po drugie, to maine coon – jeden z największych i najsilniejszych kotów domowych, z silnie zarysowanymi kośćmi policzkowymi, co sprawia, że wygląda niepokojąco znajomo...

Hipnotyzujące spojrzenie Valkyrii

Po trzecie, został nazwany Valkyria. Walkiria to w mitologiach Północy waleczna i mroczna bogini, czasem przyjmująca postać wilka. Po czwarte, nasz dzisiejszy bohater urodził się 1 kwietnia 2018 roku. Czyżby miał być primaaprilisowym dowcipem genetyki?!

Oczywiście nie. Valkyria jest zdrowym, zwyczajnym kotem, który lubi zabawy i pieszczoty. Na pierwszy rzut oka wygląda jak każdy inny maine coon. Dopiero kiedy na was spojrzy, poczujecie się dziwnie. Jest w nim bowiem coś z… człowieka!

Maine coon to obecnie jedna z najbardziej popularnych ras. Nic dziwnego: jest niezwykle piękny, przypominający dostojnego rysia, a jednocześnie jest bardzo przyjacielski i kochany.

Jeśli marzycie o kocie, zachęcamy mimo wszystko do adopcji. W schroniskach jest wiele cudownych zwierząt, które czekają na ciepły dom.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz