Reklama

kot u weterynarza
© Facebook FARA Fundacion Argentina de Rescate Animal

Kobieta ratuje bezpańskie kocięta. U weterynarza okazuje się, że popełniła fatalny błąd

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Kobieta usłyszała przeraźliwe miauczenie kota podczas spaceru. Postanowiła sprawdzić co się dzieje, a potem pomóc maluchom.

Florencia Lobo wraz z bratem wybrali się na ryby do północno-zachodniej Argentyny. Słoneczny dzień pośród natury przerwany został przeraźliwym krzykiem.

Rodzeństwo szybko udało się do jaskini, z której rozlegał się dźwięk, aby sprawdzić, co dzieje się w środku.

Konieczny ratunek 

Kiedy dotarli do jaskini odkryli dwa kocięta obok martwego ciała swojej mamy. Rodzeństwo od razu zaopiekowało się maluchami i nadali im imiona Dani i Tito. Niestey godzinę później Dani już nie żył.

Na szczęście w miarę upływu dni Tito odzyskiwała siły i nie chciał się rozstawać z Florence ani na sekundę. Kotka uwielbiała spędzać z nią czas. Gdy kilka tygodni później zraniła łapkę, opiekunka musiała zabrać ją do weterynarza. 

Weterynarz przekauje złe wieści 


Po obejrzeniu zwierzęcia lekarz miał podejrzenie, że Tito nie jest zwykłą kotką i postanowił zadzwonić do lokalnego rezerwatu, aby to sprawdzić. Dzień później werdykt był jasny: Tito była jaguarundiem amerykańskim! 

Jaguarundi amerykański, znany również jako jaguarundi środkowoamerykański, to gatunek ssaka z rodziny kotowatych (Felidae). Jest to niewielki kot, który zamieszkuje obszary od południowej Arizony i Teksasu w Stanach Zjednoczonych przez Amerykę Środkową aż po południową Brazylię. Jaguarundi ma smukłe ciało, długie nogi i krótkie futro o jednolitej barwie, zazwyczaj cynamonowej lub szarej. Jego cechy morfologiczne sprawiają, że przypomina nieco wyglądem lamparta, ale jest znacznie mniejszy.

Zdając sobie sprawę, że Tito nigdy nie będzie całkowicie szczęśliwa w zamknięciu, Florencia podjęła trudną decyzję o powierzeniu jej Fundación Argentina de Rescate Animal (FARA), gdzie dziki kot otrzymał niezbędną opiekę i został przywrócony do swojego naturalnego środowiska.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?