Reklama

Bożonarodzeniowy cud: 10 lat po zaginięciu kotka znalazła drogę do domu

Zaginiony kot Mimi cat-wow

Zaginiony kot Mimi 

© Facebook.com/ThePeople

Mimi zaginęła 10 lat temu. Odnalazła się dokładnie na Święta. To idealny prezent na Gwiazdkę. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano

W 2012 roku Mimi wyszła z domu i słuch o niej zaginął. Ta kotka, która mieszkała na Long Island razem ze swoim opiekunem Richardem Price przez 10 lat była uważana za zaginioną. Aż w tym roku odnalazła się w schronisku Brookhaven Animal Shelter. 

Richard, który obecnie mieszka już w Hiszpanii, nie mógł uwierzyć w to, co słyszy, kiedy odebrał telefon z USA. „Byłem jednocześnie ucieszony i przerażony, bo przecież ją zostawiliśmy” – mówił w wywiadzie dla ThePeople. 

10 lat na ulicy

Pewnego dnia, w 2012 roku, Richard zawiózł kotkę do siostry swojej żony na Miller Place. Miała zająć się nią podczas nieobecności opiekunów Mimi. Niestety nie dopilnowała jej i kotka uciekła. Mimo starań nie udało się jej odnaleźć. 

10 lat później mieszkaniec Miller Place . Gary Guiseppone znalazł kotkę na ulicy i przyniósł ją do schroniska. Zanim ja złapał, przez kilka tygodni dokarmiał ją i próbował oswoić. Nie mógł się nią jedna zaopiekować, bo sam ma dwa psy. Podjął więc decyzję o tym, że zaniesie ją tam, gdzie kotka będzie mieć opiekę. Nie wyglądała bowiem najlepiej. 

Pracownica schroniska, Linda Klamplf potwierdziła, że kot był w kiepskim stanie. Jej sierść była zmechacona, a kot nieco wygłodniały. Udało się jednak zlokalizować chip na jej karku. A po nim, odnaleźć właściciela. 

Nowe życie na hiszpańskiej riwierze 

Mimo tego, że od ich ostatniego spotkania minęło 10 lat, Richard zdecydował się zaopiekować zaginionym kotem. Poleciał po nią na Long Island i razem z kotem wrócili do Hiszpanii na Boże Narodzenie. To naprawdę gwiazdkowy cud! 

To nie pierwsza historia o odnalezieniu kota po 10 latach. W podobnych okolicznościach odnalazł się kot Chubby
 

 

A cat named Mimi who went missing on Long Island 10 years ago has finally found her way home.

Posted by PEOPLE Pets on Monday, December 19, 2022


Musisz to zobaczyć: 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz