Reklama

Najsmutniejszy pies ze schroniska zmienia się nie do poznania, kiedy ktoś w końcu okazuje mu miłość (video)

opuszczony pies w schronisku
dog-happy

Choć Oscar ma dopiero dwa lata, doświadczenia życiowe sprawiły, że wygląda na dużo więcej. Pyszczek tego psiaka jest taki smutny. 

Przez Aleksandra Kupras

Opublikowano

Oscar całe życie spędził w schronisku. Na szczęście, w końcu los postanowił się do niego uśmiechnąć. 

Porzucony 

Oscar nie miał łatwego życia. Gdy miał niespełna rok trafił do Miami-Dade Animal Services - jednego ze schronisk dla zwierząt w Miami (USA). Był brudny, a na szyi miał zainfekowaną ranę. Wolontariusze opatrzyli go i umyli. 

Rozpoczęli również szukanie kochającego domu dla czworonoga. 

Mijały miesiące, a nikt nie zgłaszał się po Oscara. Wyraz pyszczka psiaka stawał się coraz smutniejszy. Zwierzak tracił nadzieję na to, że ktokolwiek go pokocha. 

Nowe życie 

Placówka Miami-Dade Animal Services była przepełniona. Pracownicy schroniska musieli znaleźć nowe miejsce dla czworonoga. Wtedy piesek otrzymał pomoc od Humans and Animals United, którego wolontariusze znaleźli zwierzakowi rodzinę zastępczą. 

Oscar wiedział, że szykuje się coś dobrego. Był taki szczęśliwy! Uśmiech nie schodził z jego pyszczka.

Czworonóg wymagał jednak leczenia — jego zęby były w fatalnym stanie. Na szczęście trafił pod opiekę lekarza, który zadbał o jego uzębienie. 

Szuka domu na zawsze 

Oscar wciąż przebywa w domu tymczasowym. 

Pies pracuje z trenerem zwierząt, który szkoli go i uczy posłuszeństwa. Mamy nadzieję, że zwierzak już wkrótce znajdzie kochającą rodzinę. 

„Zasługuje na dobry dom. Ktoś, kto da mu dużo miłości i pomoże mu wyleczyć traumę. Kogoś, sprawi, że poczuje się bezpieczny” - powiedziała Rosa Fond, założycielka Humans and Animals United, portalowi „The Dodo”.

Trzymamy za Ciebie kciuki Oscar! 

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz