Reklama

czarny kot na sofie
© Severn Valley Rescue/ Facebook

Zdjęcie tej pięknej czarnej kotki skrywa smutną prawdę

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Kiedy Phoebe została przekazana ekipie ratunkowej w Severn Valley, jasne było, że będzie potrzebowała intensywnego leczenia weterynaryjnego.

Phoebe urodziła się z niezwykle rzadką chorobą. Siedmiomiesięczny kotek nie ma stawów biodrowych, a jego tylne łapy są nadmiernie wyprostowane.

Choć weterynarze są pewni, że nie odczuwa bólu, wierzą, że operacja da jej największą szansę na długie i szczęśliwe życie. 

Praca zespołowa

Kiedy rodzina Phoebe zdała sobie sprawę, że nie będzie jej stać na opiekę weterynaryjną, zabrała kota do schroniska Severn Valley Rescue w mieście Bridgnorth w Wielkiej Brytanii. 

Do akcji ratunkowej zaangażowali się eksperci z Southwater Vets, którzy opracowali plan chirurgiczny mający pomóc małemu kociakowi. 

Chociaż zespół weterynarzy nigdy nie widział podobnego przypadku, był zdeterminowany do działania.

Awaryjna zbiórka pieniędzy

Jak wynika z ustaleń akcji ratunkowej, prześwietlenia rentgenowskie, tomografia komputerowa i konsultacja ortopedyczna opiewają na kwotę 3000 funtów. Do tego należy doliczyć dodatkowe koszta na opiekę pooperacyjną.

Aby pomóc kotce zorganizowano zbiórkę pieniędzy, której celem było 6000 funtów. Dzięki wsparciu z całego świata udało się już zebrać tę sumę.

Dla Phoebe te datki oznaczają, że będzie mogła otrzymać leczenie i stałą opiekę, której potrzebuje, aby liczyć na szczęśliwą i zdrową przyszłość. 
 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?