Reklama

Kot wiszący na drzwiach samochodu
© ABC News / Facebook

Powodzie w Dubaju: kot przywiera do klamki samochodu walcząc o przetrwanie (video)

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Po ulewnych deszczach, które nawiedziły Dubaj, ulice zamieniły się w rzeki. Aby przetrwać, ten dzielny kociak przywarł do klamki samochodu. 

We wtorek 16 kwietnia kilka miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w tym Dubaj, zostało dotkniętych ulewnymi deszczami. W ciągu 24 godzin na pustynną stolicę, która nie jest przystosowana do skutecznego odprowadzania tak dużej ilości wody, spadło więcej deszczu, niż normalnie w ciągu półtora roku.

Wielka powódź 

Po całkowitym zalaniu kilku dróg oraz zalaniu stacji metra i centrów handlowych miasto szybko pogrążyło się w chaosie w obliczu ulew, które są najcięższe od 1949 r., kiedy zaczęto prowadzić pomiary. Mieszkańców poproszono o nieopuszczanie mieszkań.

Do sieci społecznościowych trafiło wiele zdjęć i nagrań przedstawiających zalaną wodą pustynną metropolię. Do sieci trafiło też nagranie przedstawiające czarno-białego kota, porwanego przez wodę.

Walczący o przetrwanie zwierzak

Płynący kajakami po zalanych ulicach policjanci zauważyli małego czarno-białego kota. Przerażony kocur przywarł do klamki samochodu, jedynego punktu zaczepienia, który znalazł, aby utrzymać się na powierzchni.

Na szczęście został w porę uratowany i umieszczony na łodzi. Kompletnie przemoczony kocurek wydaje żałosne miauczenie, zanim zdaje sobie sprawę, że w końcu jest bezpieczny.

Na X (dawniej Twitterze) Dubai Media Office udostępniło wideo, podkreślając, że dla nich liczy się każde życie.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?