Reklama

pies próbuje obudzić zmarłą przyjaciółkę

Pies próbuje obudzić swoją zmarłą przyjaciółkę. To nagranie rozdziera serce

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Psy również cierpią z powodu utraty swoich psich przyjaciół, a ten film jest tego dowodem.

Milu i Sol były dobrymi przyjaciółkami. Te dwie suczki od momentu, kiedy się poznały chroniły się nawzajem. "Milu opiekowała się Sol od momentu, kiedy pełna lęków, została adoptowana do naszego domu" opowiadają ich opiekunowie na swoim profilu na Instagramie @elracodemilu.

Żałoba po stracie przyjaciółki

Więź między nimi była bardzo silna. W ostatnich miesiącach Milu cały czas była przy Sol podczas jej choroby, aż do momentu odejścia psa za tęczowy most. "Pomimo naszego bólu, chciałem pokazać wam reakcję Milu na utratę jej przyjaciółki Sol."

Intencją @elracodemilu, specjalizujących się w Interwencjach z Asystą Zwierzat oraz w edukacji i zachowaniu psów, jest pokazanie, że psy również przechodzą proces żałoby po swoich towarzyszach.

Na filmie widać, jak Milu, rasy airedale terrier, węszy pod prześcieradłem, pod którym znajduje się jej przyjaciółka.

Pies płacze obserwując swoją przyjaciółkę. Na końcu nagrania jej opiekunowie odsłaniają głowę Sol, by Milu mogła ją zobaczyć. Milu ciągnie za czerwoną kołdrę i z całej siły chce ją obudzić, chce, aby jej przyjaciółka znów się poruszyła...

Film ma już ponad 3 miliony wyświetleń na Instagramie.

Żałoba między psami

Jednym z pytań, które najczęściej nam zadajecie, jest, czy dobrze jest, aby pies zobaczył ciało innego psa, który już odszedł, mówi @olfateandoelmundo, który opublikował wideo na swoim profilu w mediach społecznościowych. "Nasza odpowiedź brzmi: Tak. Żałoba to jest coś naturalnego w świecie zwierząt, co tworzy tę potrzebną chwilę pożegnania."

Psy są istotami czującymi i mają niesamowitą zdolność do tworzenia głębokich więzi, nie tylko z nami, ale także między sobą, podkreślają opiekunowie Milu. Nie tylko cała ludzka rodzina płacze za Sol. Opłakuje ją również jej psia roodzina, a najbardziej jej nahjlepsza przyjaciółka Milu.

Spoczywaj w pokoju kochana ❤️. ⠀⠀⠀

 

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?