Reklama

Owczarek niemiecki rzuca się na włamywaczy, aby ratować 16-letniego chłopca, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem

ranny-owczarek-niemiecki-rex dog-wow

Ranny owczarek niemiecki Rex

© Go Fund Me

Do mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło w Des Moines w stanie Washington. Dwuipółletni owczarek niemiecki został dotkliwie pobity i postrzelony, kiedy robił wszystko co w jego mocy, aby ochronić swojego 16-letniego opiekuna!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Historia miała miejsce w lutym 2018 r i była szeroko opisywana w amerykańskich mediach.

Wszystko zaczęło się, kiedy 16-letni Javierusłyszał odgłosy i szkło rozbijające się na parterze. Natychmiast zadzwonił na policję i próbował ukryć wraz ze swoim ukochanym psem, ale Rex był zdeterminowany, aby chronić swojego ludzkiego przyjaciela. Pies zbiegł na dół, gdzie grasowali już włamywacze.

"Obaj włamywacze szarpali się z psem i dotkliwie go pobili. Rex, pobity i zakrwawiony, wrócił z powrotem na piętro, żeby sprawdzić jak się czuje jego chłopiec, który ukrywał się w szafie" - relacjonowała kobieta. 

Bohaterski czyn 

Kiedy złodzieje weszli do pokoju na piętrze, Rex wyszedł z szafy i ostatkiem sił rzucił się na nich, ponieważ doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że Javier jest w niebezpieczeństwie.

Niestety, przestępcy czterokrotnie postrzelili Rexa, aż w końcu bohaterski pies opadł z sił i poddał się. Czworonóg został postrzelony w szyję i nogi.

„Dopiero syreny ich odstraszyły!” - kontynuowała Susy. „Mój siostrzeniec był chroniony przez swojego wiernego przyjaciela, aż do ostatniej kropli krwi, aby zrobić to, co kazał mu bezwarunkowy, kochający instynkt” - dodała ze wzruszeniem. 

Policja potwierdziła, że, kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce znaleźli Javiera w szafie, oraz ciężko rannego czworonoga.

Powrót do zdrowia

Rexa został przewieziony do kliniki weterynaryjnej w Renton w Waszyngtonie. Ponieważ opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych, również dla czworonogów, jest bardzo kosztowna, zorganizowano zbiórkę, aby pokryć koszty leczenia.

Na szczęście, szybko udało się zebrać potrzebą sume i Rex wrócił do pełni zdrowia.

Źródło: people.com

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz