Reklama

Poznajcie Mavericka: "nietypowo doskonałego" kota

Tył szarego kota. cat-happy

Zdjęcie ilustracyjne

© Shutterstock

W wyniku choroby genetycznej Maverick ma zniekształcony wygląd pyszczka, co sprawia, że wiele osób uważa go za brzydala i nie chce go adoptować. Dopiero niedawno znalazł szczęście w miejscu takim jak on: wyjątkowym i pełnym miłości.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 15.08.2020, 14:51, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

 

Doskonały kot, którego nikt nie chce

Kot o imieniu Maverick cierpi na chorobę generyczną, która sprawia, że ma płaski nos, oczy ustawiające się w różnych kierunkach oraz lekkie wodogłowie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by maverick and toast (@meetmaverickandtoast) on

Maverick miał pół roku, kiedy jego rodzina nie mogła się już dłużej nim opiekować i oddała go do schroniska w Nowym Jorku. Pracownicy placówki od razu zaczęli szukać dla niego miejsca, które miałoby odpowiednie zasoby, by pomóc temu wyjątkowemu kociakowi i polepszyć jakość jego życia.

Wyjątkowy dom

Założycielka Odd Cat Sanctuary w Massachusetts Tara Kay dowiedziała się o losie Mavericka i postanowiła mu pomóc. Prowadzona przez nią instytucja non-profit ratuje koty ze specjalnymi potrzebami, dla których „nie ma już nadziei”.

Mały Maverick szybko się zaaklimatyzował w nowym miejscu, gdzie ma smaczne jedzenie, ciepłe miejsce do spania, odpowiednią opiekę medyczną oraz wspaniałe towarzystwo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by maverick and toast (@meetmaverickandtoast) on

- Maverick od razu zaprzyjaźnił się ze wszystkimi. Uwielbia się bawić i lubi towarzystwo innych kotów i ludzi – powiedziała Tara.

Przyjaciel taki jak ja

Kot znalazł nawet najlepszego przyjaciela, który ma podobne problemy zdrowotne co on. Są teraz jak kociaki-nierozłączki.

Może i Maverick wygląda nieco inaczej, ale wewnątrz jest taki sam jak każdy inny kot. No i wygląda na to, że jest najszczęśliwszym futrzakiem na świecie.

Źródło: LoveMeow

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz