Reklama

Nocą, jej kot zamieniał się w przestępcę. Nie mogła tego tak zostawić i postanowiła działać!

Kot włamywacz zdjęcie nocą kradzież butów cat-wow © Facebook.com/Jordan The Feline Cat Burglar

Teraz jej pupil jest obserwowany przez tysiące oczu!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Co kot robi nocą? Poluje! Jordan, kot mieszkający wraz ze swoją opiekunką Bj Ross w Pensylwanii ma jednak dość nietypowe upodobania – jej zwierzyną jest obuwie sąsiadów. 

Kot, który kradnie buty 

Pewnego dnia opiekunka Jordan na wycieraczce znalazła dar od swojego kota. W odróżnieniu jednak do typowych kocich podarunków w postaci ptaków czy myszy prezentem był adidas. Jak się później okazało, należący do sąsiada. 

Kotka zaczęła znosić więcej obuwniczych podarków. Bywały noce, podczas których udawało się jej upolować dwa lub trzy różne egzemplarze. Były wśród nich klapki, sandały, gumiaki, tenisówki.

Niestety zazwyczaj nie przynosiła ich parami, co nieco zmniejszało użyteczność prezentów, choć zdarza się, że po kilku dniach przynosi buta „do pary”.

Złodziej butów z własną grupą na FB

W końcu, po zgromadzeniu 37 butów, Bj Ross uznała, że czas zainteresować się tym, gdzie kot znajduje buty. Założyła kotu tracker GPS i okazało się, że kot zakrada się na sąsiednie ogródki i kradnie obuwie okolicznym mieszkańcom.

Nie mogąc dłużej narażać sąsiadów na chodzenie w zdekompletowanym obuwiu lub boso, postanowiła założyć grupę na FB, za pomocą której, mogłaby informować okolicę o adidasach i sandałach, jakie kot przyniósł do domu – po to, by sąsiedzi mogli zgłaszać się po „zguby”. 

Dzięki trackerowi można było nanieść na mapę miejsca, które prawdopodobnie padły ofiarą kradzieży:

 

 

Posted by Bj Ross on Friday, August 21, 2020

 

Jak się okazało, niektórzy sąsiedzi mieli sporo butów do odebrania: 

 

Dale Wigden-Wright Jeremy Wigden-Wright Mike Perry Trisha Higgs Joe Higgs and any other cat lovers I know. YOU MUST...

Posted by Daniel Higgs on Friday, August 14, 2020

W odróżnieniu do standardowych złodziei, Jordan nie tylko nie odpowie karnie za swoje winy, ale została gwiazdą i piszą o niej media na całym świecie – również w Japonii i … Polsce!

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz