Reklama

Kot z taką mutacją genetyczną to niecodzienny widok. Mimo to, Maverick podbija serca

Szare łapki kota cat-happy

Maverick urodził się z kilkoma mutacjami genetycznymi, które sprawiają, że różni się od innych kotów. Mimo to, jego właściciele uważają, że jest doskonały!

 
 
 
 
 
Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Jak piszą właściciele w krótkiej biografii kota na Instagramie, Maverick urodził się z wyłupiastymi oczami, wodogłowiem i nieprawidłowościami chromosomowymi.

W konsekwencji liczne mutacji genetycznych zwierzę wygląda trochę inaczej niż jego czworonożni kumple. Ma płaską twarz, oczy kameleona i pyszczek, który zawsze pozostaje otwarty.

Wyjątkowy kotek

Maverick został podrzucony do Odd Cat Sanctuary (Sanktuarium Dziwnych Kotów) w Massachusetts, gdy miał zaledwie 6 miesięcy. Jego rodzina nie mogła się już nim opiekować. 

Na szczęście, sanktuarium, które specjalizuje się w pomocy kotom, które są trochę "wyjątkowe", było gotowe zapewnić Maverick’owi potrzebną opiekę.

Trudne wyzwanie

Organizacja postanowiła znaleźć dla swojego podopiecznego nową rodzinę i umieścili ogłoszenie w sieci. Wolontariusze opisali Mavericka jako pupila kochającego ludźmi i inne koty, uroczo mruczącego, gdy tylko ma możliwość poleżeć na czyichś kolanach.

Choć nie jest łatwo znaleźć nowy dom dla czworonogów, szczególnie w przypadku kotów, które borykają się z problemami zdrowotnymi, to Maverick natychmiast podbił serca internautów

Nowe życie

Nic więc dziwnego, że zwierzę wkrótce potem znalazło nowy dom! Sanktuarium otrzymało wiele propozycji adopcji. Organizacja wybrała jednak rodzinę, która ma już doświadczenie w pracy z kotami z mutacjami genetycznymi.

A co jest najlepsze w nowej rodzinie Mavericka? Otóż, dzieli ją z bratem, który również ma specjalne potrzeby!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The REAL Maverick + Toast 🍞 (@meetmavericktoast) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The REAL Maverick + Toast 🍞 (@meetmavericktoast) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The REAL Maverick + Toast 🍞 (@meetmavericktoast) on

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz