Reklama

Starsza Pani i jej kot

Niekwestionowalna miłość 

© JUDY CAPONIGRO et JILL LAYTON / The Dodo

Więź między nimi była tak silna, że kotka i jej opiekunka odeszły z tego świata razem

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Kobieta z Kalifornii i jej kotka zmarły niemal jednocześnie. Żyły razem od prawie 13 lat...

Ta historia wywołuje łzy w oczach. To opowieść o Gabby, kotce, którą uratowano z kalifornijskiego schroniska, kiedy miała dwa lata i jej opiekunce. Były nierozłączne i stworzyły tak silną relację, że w 2016 odeszły  z tego świata niemal jednocześnie. 

Niezwykła więź

Gabby znalazła się w nowym domu wiele lat temu. Od razu czuła, że znalazła schronienie na zawsze. Wpełzła do łóżka swojej ludzkiej mamy, by zostać z nią na wiele lat. Stała się pełnoprawnym członkiem rodziny i wielkim wsparciem dla opiekunki, kiedy ta straciła męża. 

Kiedy nadszedł czas starości i opiekunka Gabby nie mogła już mieszkać sama, znalazła taki dom opieki, do którego mogła przenieść się wraz ze swoją kotką. Starsza Pani nie mogła już wyobrazić sobie życia bez swojej podopiecznej.

Miłość do grobowej deski 

Jako dziecko, byłem zadziwiony relacją mojej babci z tym kotem – opowiada jeden z wnuków na łamach the Dodo. Spędzały każdy dzień razem. Przez 13 lat razem wstawały i szły spać, a kiedy babcia oddawała się ulubionej czynności – czytaniu – kot zawsze był przy niej. 

Niestety w wieku 15 lat Gabby straciła apetyt i zaczęła chudnąć. Starsza Pani zabrała kota do weterynarza, gdzie usłyszała smutną prawdę. Nadszedł czas dla jej przyjaciółki. Musi zostać uśpiona, by się dłużej nie męczyć. Jej opiekunka była z nią do ostatnich chwil. 

Une chatte âgée

Związek pełen miłości©JUDY CAPONIGRO et JILL LAYTON / The Dodo

Kiedy wróciła do domu, przepełniona bólem po rozstaniu ze swoim ukochanym kotem, usiadła na kanapie i postanowiła uciąć sobie drzemkę. Nigdy się już nie obudziła. W odstępie czterech godzin człowiek podążył za kotem. Odeszły obie, bez cierpienia i razem – tak, jak razem szły przez ostatnich 13 lat życia. 

Zobacz też: 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?