Reklama

Schronisko ogłasza, że chce się pozbyć "najgorszego psa w schronisku"

Schronisko ogłasza, że chce się pozbyć "najgorszego psa w schronisku" dog-wow

Prancer mógłby być słodką chihuahą, ale tak nie jest, na skutek nieodpowiedniego wychowania i braku socjalizacji. Schronisko postanowiło tego nie ukrywać.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Okazuje się, że szczerość bywa zbawienna, nawet jeśli chodzi o ogłoszenia dotyczące adopcji zwierząt!

Chihuahua o imieniu Prancer zyskała sławę po tym, jak opiekująca się nim kobieta opublikowała na Facebooku rzeczowy i uczciwy post.

Zamiast podkreślać wyłącznie pozytywne cechy psa, w celu przyspieszenia adopcji, Tyfanee Fortuna szczerze wymieniła również wszystkie jego wady, pisząc: " Prancer konkuruje z Rayem o tytuł... najgorszego psa w schronisku".

Neurotyczny pies o wyglądzie gremlina

Post był nietypowy, dowcipny i szybko stał się viralem w mediach społecznościowych. Chihuahua, który został opisany jako demoniczny gremlin i straumatyzowane wiktoriańskie dziecko, jest obecnie tymczasowo pod opieką Tyfanee w Lidze Adopcji Zwierzaków Drugiej Szansy w New Jersey.

"Nie ma dużego popytu na neurotyczne psy, które nie cierpią ludzi i zwierząt i wyglądają jak germliny" - pisze Tyfanee. Wyjaśnia że Prancer mieszkał ze starszą panią, która rozpieszczała go traktując jak człowieka. Prancer nigdy nie spotykał się z innymi psami, w efekcie czego nie został prawidłowo zscocjalizowany.

Przeczytaj, na  czym polega socjalizacja psa

"Prancer lubi tylko kobiety (...). Nienawidzi mężczyzn bardziej niż kogolwiek. Jeśli masz męża, nie aplikuj, chyba że go nienawidzisz." - dodaje Tyfanee.

Na szczęście Prancer ma też kilka pozytywnych cech: umie zostawać sam w domu i z pewnością będzie bardzo przywiązany do nowej opiekunki.

Stephanie Pearl, przewodnicząca Ligi Adopcji Zwierząt Drugiej Szansy, była zaskoczona liczbą e-maili i propozycji adopcyjnych po publikacji ogłoszenia. 

Pomimo wielu zgłoszeń, organizacja zdecydowała się powierzyć psa komuś, kto mieszka w New Jersey, ponieważ pracownicy stowarzyszenia chcieliby mieć możliwość kontrolowania postępów psa w odnajdywaniu się w nowej sytuacji.

Pełen tekst ogłoszenia możecie przeczytać na profilu Tyfanee Fortuna.

 

Ok, I’ve tried. I’ve tried for the last several months to post this dog for adoption and make him sound...palatable. The...

Posted by Tyfanee Fortuna on Wednesday, April 7, 2021
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz