Reklama

Porzucony schorowany kot ze strupami na skórze.
© Facebook @Nur Hamizah Had

Siła miłości: ten schorowany, znaleziony na ulicy kociak dziś wygląda jak kocia gwiazda!

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano aktualizacja dnia

Dziewczyna znajduje schorowanego kociaka i postanawia sobie, że jeśli ten biedak przeżyje, będzie go kochać najmocniej na świecie.

W ubiegłym roku Nur Hamizah Had z Malezji znalazła nieopodal swojego domu małą kulkę futra, a właściwie czegoś, co po tym futrze zostało.

Jak się potem okazało, był to malutki kotek, a na nim sama skóra, kości i liczne rany. Maluch okropnie cuchnął i był prawie łysy. Wszyscy przechodnie omijali go szerokim łukiem, ale nie Hamizah.

Niesamowita przemiana

Dziewczyna zawróciła do domu po pudełko, by mieć coś do przeniesienia schorowanej kotki.

“Kiedy zobaczyłam ją po raz pierwszy, byłam tak poruszona, że postanowiłam, że jeśli przeżyje, zaopiekuję się nią i będę ją tak mocno kochać, jak tylko mogę” - powiedziała Hamizah.

Facebook @Nur Hamizah Had

Ku zaskoczeniu dziewczyny, kotek pokazał jej dużo ufności i bez niczego po prostu wszedł do przyniesionego przez nią pudełka. Hamizah nazwała go Meimei.

Już od kolejnego dnia weterynarz rozpoczął intensywne leczenie kotki, która miała liczne choroby skóry. Dzięki trosce i miłości Hamizah z czasem Meimei wracała do zdrowia, a jej futro zaczęło odrastać. Po niecałym pół roku zagubiony, brudny i schorowany kociak zamienił się w przepiękną, puchatą kicię.

Facebook @Nur Hamizah Had

Meimei uwielbia swoje życie kota domowego, ceni sobie dobre jedzenie i zabawę. Ma nawet swój profil na Facebooku, który obserwuje prawie 5 tysięcy osób. Hamizah ma nadzieję, że popularyzując historię swojej kici, zachęci inne osoby do adopcji czworonogów.

Źródło: The Dodo

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?