Reklama

Niewidomy kot

Sposób, w jaki ten niewidomy kotek rozmawia z opiekunką wzruszył 10 milionów osób (video)

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Emma, opiekunka kotka, nie podejrzewała, że jej niewidomy pupil zyska taką sławę.

Dimitri to kot, który miał bardzo trudny start w życiu. Urodził się w Grecji i życie zaczął – jak wiele tamtejszych kotów – na ulicy. Ze względu na trudne warunki życia, małą ilość jedzenia i ciągłe walki o terytorium z innymi kotami, szybko nabawił się infekcji oczu. 

W końcu został odłowiony przez stowarzyszenie, ale okazało się, że na uratowanie oczu jest już za późno. Trzeba było je oba amputować. Kot całkowicie oślepł. 

Emma się zakochuje 

Niewidomy Dimitri żył w ośrodku, aż poznała go Emma Pełkiewicz, która na co dzień mieszka w Londynie. Kiedy tylko weszła do pomieszczenia z kotami, Dmitri podszedł do niej i delikatnie trącił jej stopę łapką. Od tej pory już wiedziała – to jej kot. 

Dziś Dimitri wydaje się najszczęśliwszym kotem na świecie. Choć czasem tęskni za mamą Emmą, mimo iż mają na wyciągnięcie łapek. 

Widać to na kanale, który niedawno postanowiła dla niego prowadzić jego opiekunka za pomocą TikToka. Emma na nadzieję, że jej kanał pomoże innym osobom podjąć decyzję i zdecydować się na adopcję niepełnosprawnych zwierząt. 

Dimitri – król na włościach 

Dimitri zna mieszkanie Emmy doskonale. Wie, gdzie jest który mebel i jak są ułożone. Nauczył się skakać na meble i jest bardzo żywiołowym kotem mimo swojej ułomności. Jasne, czasem spadnie, ale jak to kot – zawsze na cztery łapy. 

Każde video niewidomego kota wzbudza w osobach, które go oglądają falę czułości. Współczujemy ślepemu kotkowi, ale on zdaje się naprawdę zadowolony z życia. I pewnie jest szczęśliwszy niż wielu jego braci z greckich ulic. 

Mottem przewodnim profilu Dimitriego na TikTok jest cytat „miłość jest ślepa”. I patrząc na inne nagrania kota i jego opiekunki nie możemy się z tym nie zgodzić! Filmik został obejrzany prawie 90 milionów razy i ma ponad 10 milionów polubień!

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?