Reklama

Uratowana z ulicy kotka rodzi młode i postanawia je schować. Jej kryjówka jest niewiarygodna!

Strażacy szukają kotów w wentylacji cat-happy © Facebook.com/SecondChanceAnimalRescueSociety

Ta akcja ratunkowa na długo pozostanie w pamięci strażaków

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano

Kiedy do Sturgeon County Fire Departments w Kanadzie zadzwonił telefon z Second Chance Animal Rescue Society strażacy wiedzieli, że muszą pomóc. Wolontariusze z fundacji ratującej zwierzęta prosili o pomoc. 

Sytuacja była nieco nietypowa. Tym razem nie chodziło o ratowanie kota, który siedzi na drzewie, lecz kociej rodziny, która utknęła w … wentylacji w siedzibie fundacji! 

Czy strażacy się zgodzą pomóc? 

Grupa czterech dzielnych funkcjonariuszy, którzy na co dzień ratują ludzkie życie w pożarach i wypadkach, nie wahała się ani chwili. Zabrali sprzęt i pojechali na miejsce. 

Na miejscu okazało się, że w przewodach wentylacyjnych ukryła się matka z dziećmi. Była to rodzina przywieziona do ośrodka kilka dni wcześniej. Mama i jej pięcioro kociaków dostali legowisko, jedzenie i przestrzeń, by kocia mama mogła należycie opiekować się maleńkimi, zaledwie 12-dniowymi kociętami. 

Mimo całej dobroci i atencji, jaką dostali, kotka uznała, że bezpieczniej będzie się czuła gdzie indziej. Znalazła wejście do przewodów wentylacyjnych i „uprowadziła” swoją rodzinę. Aby ich odnaleźć, potrzebni byli strażacy. 

Poszukiwania kociaków 

Nie było łatwo. Odnalezienie kotów zabrało strażakom kilka godzin. Trzeba było wykorzystać kamerę na podczerwień i zdemontować prawie cały sufit. W końcu odnaleziono kocięta. By złapać matkę, potrzebna była pułapka z jedzeniem. Kilka godzin później głodna mama skusiła się na jedzenie i udało się ją złapać. 

Aby sytuacja się nie powtórzyła, matka i kociaki dostali własny kojec. Teraz na pewno nie uciekną. Niestety kilka godzin bez ciepła matki sprawiły, że najmłodsze kocię nie przeżyło. Pozostałe maleństwa o imionach Will, Nathan, Louis i Eric nabierają sił i za kilka tygodni będą gotowi do adopcji. 

 

It is a good news and sad news update on our "Fire and Rescue" kitty family. First the sad news. The tiniest kitten...

Posted by Second Chance Animal Rescue Society - Alberta on Wednesday, April 27, 2022
Zostaw komentarz
1 komentarz
Zasa
Zasa
Tak robią koty kiedy się boją się że ktoś chce zabrać małe kotki.sweet😻😻😻😻😻😻😵😻😻😻😻😻😻😻😻😻🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈😽😺😽😺😽😺😽😺😽😺😽😺😽😺😽😺😺😽😺😽😺😽😺😽😻😽😻😽😺😽😻😽😺😻🐈😻😺😻😽😻😽😽😺😺😽🐈😽😺😺😽😻😽😻😽😺😽😺😺😺🐈😽😻😺🐈😺😻😽🐈😺😻🐈😺😻😺😽😻🐈😽😻🐈😻😺🐈🐈😺😺😻😽😺😽😻😽😺🐈🐈😻😽😽😺😽😻🐈😽😺😺😻🐈🐈😽😺😽😻🐈😽😺🐈😺😻😽🐈😻😺🐈😻😻😽😽😺😺😺😺😽😻😻😽😽😺😽😻🐈😻😺😺😽😻🐈😽😺😻🐈🐈😺😽😻🐈😽😺😽🐈🐈😽😺😻🐈😻😺😺😻🐈😻😽😽😺😻🐈😻😽😺😺😺😻🐈😽😺😺😺😻🐈🐈😽😺😺😻🐈🐈😽😺😽😻🐈😺😺🐈🐈😽🐈😽😻😻😽🐈😺😻😺🐈😻😽🐈😽🐈😺😻😻😺🐈😺😻😽🐈😺😻😺🐈😽😻😺🐈😺😻😽🐈😺😻😽🐈😽😻😽🐈😻😺🐈😺😺😻😺🐈😽🐈😽🐈😺🐈😻😺🐈😺😻😺🐈😻😺😽😻🐈😽😺😽😻😻🐈😺😺😽😻🐈🐈😽😽😻🐈🐈🐈😺😺😻🐈😻😽😽🐈😺🐈😺🐈😽😻😽😻🐈😺😽😻🐈😩😺😽😻🐈🐈😺😽🐈🐈🐈😻😽😺🐈😻😺🐈😻🐈😻🐈😺🐈🐈😻🐈😺🐈😻😻😽🐈😽😺😻😺🐈🐈😽😻😻🐈😺😩😽🐈😽😻😻🐈🐈😻😻😽🐈😺😻😽🐈😺😻😻😺😽🐈😽😻😻😽🐈😺😻😺🐈😺😻😽🐈😺😻😻🐈🐈😺😻😺🐈😺😻😻🐈😽😻😻😺🐈😽😺😻🐈🐈😺😻😺🐈😽😻😻😽🐈🐈😺😻😻😽😻😻🐈😽😻😻😽🐈😻😻🐈🐈😺😺😽😽😽😽😺😺🐈😺😺🐈😻😽😻😺🐈😻😽😻😽😽😽😻😽😻😺🐈😺🐈😺😩😻😽😻😽😻😻😽😺😺😽🐈🐈😺😺😺🐈😽😺😻🐈😽😺😻🐈😽😺😻😻😽😽😻😽🐈🐈😽😺🐈😻🐈🐈😺😺😽🐈😺❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💝💝💝💝💝💝💝💝💝💖💝💝💝💝💝💝💝💝💝💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💗💗💗💗💗💗💗💓💓💓💓💓💓💓💓💓💞💞💞💞💞💞💞💞💞💕💕💕💕💕💞💕💕💕💞💞❣️❣️❣️❣️❣️👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸👸🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈💒🏩💒🏩💒🏩💒🏩💒🏩💒🏩💒🏩💒🏩💒🏩🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎫🎫🎫🎫🎫🎫🎭
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz