Reklama

Jak narysować kota?

rysowanie kota advice
© @MartaTryczynska

Jeśli jesteś miłośnikiem kotów i lubisz rysować, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję krok po kroku, która pozwoli Ci stworzyć portet Twojego ukochanego mruczka! W pięciu prostych etapach dowiesz się, jak narysować kota ołówkiem lub węglem. Rysowanie to wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci, więc do dzieła! 

Przez Redakcja Wamiz

aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Rysunek kota krok po kroku

Rysowanie kota lub psa jest prostsze niż Ci się wydaje. Przedstawiamy instrukcję w pięciu krokach - zaczynamy od trzech kółek. :-) 

1. Krok pierwszy - zacznij od kółek.

Narysuj odręcznie 3 delikatne kółka, mogą być delikatnie spłaszczone od góry i od dołu. Nie muszą być idealne. Ważne natomiast są proporcje. Najmniejsze pomoże nam narysować kocią głowę, środkowe największe zaznacza klatkę piersiową, a to średnie najniżej to koci zadek.

rysunek kota 1

2. Krok drugi -dodaj kontury.

Teraz rysujemy kontur kota. Zaczynamy od głowy, potem przechodzimy do szkicowania tułowia.

rysunek kota 2

 3. Krok trzeci -dorysuj łapki i ogon.

Od największego kółka odchodzić będą przednie łapy, od dolnego tylne i ogon. Kiedy cały kontur kota jest narysowany, poprawiamy i wzmacniamy kreskę. Możemy delikatnie „szarpać kreskę”, naśladując kocie futerko.

rysunek kota 3

 4. Krok czwarty - uzupełnij szczegóły.

Teraz przechodzimy do szczegółów kociego łba. Rysujemy oko - najpierw szkicujemy dwie zaokrąglone linie. Zaznaczamy małym trójkącikiem nos. Od noska odchodzą linie pyszczka.

rysunek kota 4

5. Krok piąty - wykończenie

Rysunek jest prawie skończony. Wykańczamy oczy, rysujemy wąsy. Teraz wystarczy wytrzeć gumką pozostałości czterech pierwszych, pomocniczych kółek. Głębię rysunkowe nadamy, delikatnie cieniując odpowiednie fragmenty.

rysunek kota 5

Chcesz wiedzieć, jak stworzyć rysunek psa? Zajrzyj tutaj.

Autor: Marta Tryczyńska