Reklama

rysunek kota
© Elodie Cardoso/Wamiz

Jak narysować kota krok po kroku?

Przez Iza Markowska

aktualizacja dnia

Chciałbyś nauczyć się rysować kota, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Oto prosta instrukcja dla w pięciu prostych krokach - wystarczy ołówek i kartka.

Jeśli jesteś miłośnikiem kotów i lubisz rysować, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję krok po kroku, która pozwoli Ci stworzyć portet Twojego ukochanego mruczka!

W pięciu prostych etapach dowiesz się, jak narysować kota ołówkiem lub węglem. Rysowanie to wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci, więc do dzieła! 

Jak narysować kota krok po kroku

Rysowanie kota lub psa jest prostsze niż Ci się wydaje. Przedstawiamy instrukcję w pięciu krokach - zaczynamy od trzech kółek. 

1. Krok pierwszy - zacznij od kółek

Narysuj odręcznie 3 delikatne kółka, mogą być delikatnie spłaszczone od góry i od dołu. Nie muszą być idealne. Ważne natomiast są proporcje.

Najmniejsze z kółek pomoże nam narysować kocią głowę, środkowe i największe zaznacza klatkę piersiową, a to średnie najniżej to koci zadek.

Zacznij od kółek©Wamiz

2. Krok drugi -dodaj kontury 

Teraz rysujemy kontur kota wokół trzech kółek, które już mamy. Obrysowujemy głowę kota, potem przechodzimy do szkicowania tułowia.

Dodaj kolejne kółka :) ©Wamiz

 3. Krok trzeci -dorysuj łapki i ogon kota

Od największego kółka odchodzić będą przednie łapy kota, od dolnego tylne i ogon. Kiedy cały kontur kota jest narysowany, poprawiamy i wzmacniamy kreskę. Możemy delikatnie „szarpać kreskę”, naśladując kocie futerko.

Dorysuj ogon i łapki ©Wamiz

 4. Krok czwarty - uzupełnij szczegóły

Teraz przechodzimy do szczegółów kociego łba. Rysujemy oczy kota - najpierw szkicujemy dwie zaokrąglone linie. Zaznaczamy małym trójkącikiem nos. Od noska odchodzą linie pyszczka.

Uzupełnij szczegóły ©Wamiz

5. Krok piąty - wykończenie

Rysunek jest prawie skończony. Wykańczamy oczy, rysujemy wąsy. Teraz wystarczy wytrzeć gumką pozostałości czterech pierwszych, pomocniczych kółek. Głębię rysunkowi nadamy, delikatnie cieniując odpowiednie fragmenty.

Twój kot jest gotowy!©Wamiz
Chcesz wiedzieć, jak stworzyć rysunek psa? Zajrzyj tutaj
Więcej artykułów poradnikowych

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?