Reklama

Jak narysować kota krok po kroku?

rysowanie kota © MartaTryczynska

Jeśli jesteś miłośnikiem kotów i lubisz rysować, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję krok po kroku, która pozwoli Ci stworzyć portet Twojego ukochanego mruczka! W pięciu prostych etapach dowiesz się, jak narysować kota ołówkiem lub węglem. Rysowanie to wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci, więc do dzieła! 

Przez Iza Markowska

aktualizacja dnia

Jak narysować kota krok po kroku

Rysowanie kota lub psa jest prostsze niż Ci się wydaje. Przedstawiamy instrukcję w pięciu krokach - zaczynamy od trzech kółek. 

1. Krok pierwszy - zacznij od kółek.

Narysuj odręcznie 3 delikatne kółka, mogą być delikatnie spłaszczone od góry i od dołu. Nie muszą być idealne. Ważne natomiast są proporcje.

Najmniejsze z kółek pomoże nam narysować kocią głowę, środkowe i największe zaznacza klatkę piersiową, a to średnie najniżej to koci zadek.

©Marta Tryczyńska

2. Krok drugi -dodaj kontury kota.

Teraz rysujemy kontur kota wokół trzech kółek, które już mamy. Obrysowujemy głowę kota, potem przechodzimy do szkicowania tułowia.

©Marta Tryczyńska

 3. Krok trzeci -dorysuj łapki i ogon kota.

Od największego kółka odchodzić będą przednie łapy kota, od dolnego tylne i ogon. Kiedy cały kontur kota jest narysowany, poprawiamy i wzmacniamy kreskę. Możemy delikatnie „szarpać kreskę”, naśladując kocie futerko.

©Marta Tryczyńska

 4. Krok czwarty - uzupełnij szczegóły.

Teraz przechodzimy do szczegółów kociego łba. Rysujemy oczy kota - najpierw szkicujemy dwie zaokrąglone linie. Zaznaczamy małym trójkącikiem nos. Od noska odchodzą linie pyszczka.

©Marta Tryczyńska

5. Krok piąty - wykończenie

Rysunek jest prawie skończony. Wykańczamy oczy, rysujemy wąsy. Teraz wystarczy wytrzeć gumką pozostałości czterech pierwszych, pomocniczych kółek. Głębię rysunkowi nadamy, delikatnie cieniując odpowiednie fragmenty.

©Marta Tryczyńska

Chcesz wiedzieć, jak stworzyć rysunek psa? Zajrzyj tutaj.

Autor rysunków: Marta Tryczyńska/White Pepper

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz