Aktualności :

Quiz: jaka rasa kota jest dla Ciebie?

Reklama

Jak narysować kota?

rysowanie kota advice
© @MartaTryczynska

Jeśli jesteś miłośnikiem kotów i lubisz rysować, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję krok po kroku, która pozwoli Ci stworzyć portet Twojego ukochanego mruczka! W pięciu prostych etapach dowiesz się, jak narysować kota ołówkiem lub węglem. Rysowanie to wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci, więc do dzieła! 

Przez Redakcja Wamiz

Rysunek kota krok po kroku

Rysowanie kota lub psa jest prostsze niż Ci się wydaje. Przedstawiamy instrukcję w pięciu krokach - zaczynamy od trzech kółek. :-) 

1. Krok pierwszy - zacznij od kółek.

Narysuj odręcznie 3 delikatne kółka, mogą być delikatnie spłaszczone od góry i od dołu. Nie muszą być idealne. Ważne natomiast są proporcje. Najmniejsze pomoże nam narysować kocią głowę, środkowe największe zaznacza klatkę piersiową, a to średnie najniżej to koci zadek.

rysunek kota 1

2. Krok drugi -dodaj kontury.

Teraz rysujemy kontur kota. Zaczynamy od głowy, potem przechodzimy do szkicowania tułowia.

rysunek kota 2

 3. Krok trzeci -dorysuj łapki i ogon.

Od największego kółka odchodzić będą przednie łapy, od dolnego tylne i ogon. Kiedy cały kontur kota jest narysowany, poprawiamy i wzmacniamy kreskę. Możemy delikatnie „szarpać kreskę”, naśladując kocie futerko.

rysunek kota 3

 4. Krok czwarty - uzupełnij szczegóły.

Teraz przechodzimy do szczegółów kociego łba. Rysujemy oko - najpierw szkicujemy dwie zaokrąglone linie. Zaznaczamy małym trójkącikiem nos. Od noska odchodzą linie pyszczka.

rysunek kota 4

5. Krok piąty - wykończenie

Rysunek jest prawie skończony. Wykańczamy oczy, rysujemy wąsy. Teraz wystarczy wytrzeć gumką pozostałości czterech pierwszych, pomocniczych kółek. Głębię rysunkowe nadamy, delikatnie cieniując odpowiednie fragmenty.

rysunek kota 5

Chcesz wiedzieć, jak stworzyć rysunek psa? Zajrzyj tutaj.

Autor: Marta Tryczyńska