Imiona dla psa samca

Znajdź idealne imię dla swojego psa

 1. 1. Amber
 2. 2. Bąbel
 3. 3. Benek
 4. 4. Bingo
 5. 5. Biszkopt
 6. 6. Borys
 7. 7. Bruno
 8. 8. Carlos
 9. 9. Cezar
 10. 10. Diablo

Planujesz adopcję psa lub zakup szczeniaczka? Jeśli Twój przyszły pupil jest płci męskiej, sprawdź naszą listę pomysłów na imię dla psa samca.

W naszej alfabetycznej wyszukiwarce zebraliśmy ponad 1400 propozycji. Wpisz wybraną literę i zobacz nasze propozycje. Zanim jednak zdecydujesz się na jedno z nich, przeczytaj, o cyzm warto pamiętać wybierając imię dla psa.

Imiona dla psa samca - o czym należy pamiętać?

Wybór imienia dla pupila to często dla opiekuna dylemat. Wybrać polskie, czy zagraniczne, zainspirować się ulubionym filmem czy książką, a może wyglądem czworonoga? Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, pamietaj o kilku zasadach.

 • Imię dla psa powinno być krótkie, tak aby było łatwe do zapamiętania dla czworonga.
 • Powinno być dźwięczne - na takie pies lepiej reaguje. Dobrze, zawierało głoski takie jak „r”, "b", „dż”, „dź”, „ks” itp. 
 • Nie może być obraźliwe - nawet jeśli Tobie wydaje się, że jest zabawne, pamiętaj, że tego słowa będziesz używał często, również w przestrzeni publicznej.

Oryginalne imiona dla psa samca

Jeśli nie masz pomysłu na imię dla psa, a chciałbyś, aby było ono wyjątkowe, inspiracją może być literatura, film, a nawet astronomia lub inna dziedzina nauki. Możesz zainspirować się również mało popularnymi w Polsce językami obcymi. Możesz poszukać japońskiego, chińskiego, czy nawet jawajskiego określenia.

Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać. Wybrane przez Ciebie określenie powinno być krótkie i łatwe do wymówienia. Jeśli będziesz sobie łamał język za każdym razem, kiedy będziesz wołał psa, będzie to męczarnia zarówno dla Ciebie, jak i bliskich, którzy będą opiekować się czworonogiem.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz