Reklama

Suczka rodzi kolejne szczenięta, a właściciel przeciera oczy ze zdziwienia!

Natalia Mukhomedeeva z suczką Kirą dog-wow
© CEN

W Ramon, w obwodzie woroneskim, w południowo-zachodniej Rosji, padł prawdziwy rekord! Kira, dwuletnia suczka rasy cane corso, wprawiła wszystkich w osłupienie wydając na świat 19 uroczych szczeniąt i to w dodatku siłami natury.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 04.04.2019, 06:06, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Szok i niedowierzanie

Wszystko zaczęło się, gdy właścielka suczki, Natalia Mukhomedeeva, wróciła z pracy. Kobieta od razu zorientowała się, że Kira lada chwila zacznie rodzić, dlatego przez długie godziny czuwała u boku swojego czworonoga.

Poród rozpoczął się późnym popołudniem, trwał przez całą noc, aż do 5 nad ranem, kiedy to na świat przyszedł ostatni szczeniak. Suczka wydała na świat aż 19 słodkich szczeniąt i to bez konieczności przeprowadzenia cesarskiego cięcia.

"To była całkowicie szalona noc! Myśleliśmy, że na świat przyjdą trzy szczenięta, może dziesięć, ale na pewno nie więcej" - komentowała zaskoczona właścicielka. Na szczęście, obyło się bez powikłań, a Kira spisała się na medal.

Niezwykły zbieg okoliczności

Niestety, jedno ze szczeniąt zmarło podczas porodu, ale pozostałe są zdrowe i pełne energii. Tak liczne potomstwo sprawia, że Kira nie jest w stanie zapewnić wszystkim maluchom pokarmu, dlatego jej właściciele dokarmiają młode sztucznym mleka.

19 to nie tylko liczba narodzonych szczeniąt. Młode przyszły na świat 19 marca, a ich ojciec, Faraon, też urodził się 19 dnia miesiąca.

Na tym nie jednak nie koniec, rekordowe narodzin zbiegły się w czasie z równie nietypowy zdarzeniem w Kingman w stanie Arizonie. Suczka Cloe, rasy dog niemiecki, również wydała na świat 19 szczeniąt, jednak w jej przypadku konieczne było cesarskie cięcie.

To dopiero nietypowy zbieg okoliczności!