Reklama

Kotek o dwóch twarzach

Ten słodki kociak przyszedł na świat z bardzo nietypowym problemem (video)

Przez Marcelina Smugowska Redaktor

Opublikowano

Jodi Waite wraz z rodziną z niecierpliwością czekała na narodziny kociąt. Wreszcie nadszedł dzień rozwiązania, ich kotka Nala wydaje na świat sześć kociąt. Kiedy na świat przyszedł ostatni, siódmy kotek, państwo Waite nie mogli uwierzyć w to, co widzą.

Te nietypowe narodziny miały miejsce w 2019 roku. Początkowo poród przebiegał bez najmniejszych problemów. Na świat przyszło sześć zdrowych kociąt. Kiedy Nala zaczęła rodzić siódmego kotka, zaczęły się komplikacje, a bliskich Jodi ogarnęła panika. I to nie bez powodu!

Jedyne w swoim rodzaju narodziny

Ostatni kotek urodził się z… dwoma głowami! Początkowo Jodi myślała, że ​​są to bliźniaki. Myliła się! Kotek został otoczony opieką, a jego karmienie odbywało się za pomocą strzykawki. Na pamiątkę tych niewiarygodnych narodzin, rodzina postanowiła nadać mu imię Miracle, czyli Cud.

Niestety, kotek przeżył jedynie trzy dni. Odszedł otoczony troską i bezwarunkową miłością.

Rzadka mutacja genetyczna

Jodi, zaintrygowana nietypowym wyglądem swojej kotki, zaczęła szukać informacji na ten temat. Odkryła, że Miracle miała bardzo rzadką mutację genetyczną.

Koty z tą chorobą nazywane są Janusami. Ma to związek z rzymskim bogiem Janusem, który w mitologii przestawiany jest z dwoma twarzami. Niektóre koty, mimo mutacji, mogą przeżyć nawet do 15 lat. Jednak większość z nich przedwcześnie umiera z powodu problemów zdrowotnych.

Jedno jest pewne, Jodi i jej rodzina nigdy nie zapomną, że w ich życiu wydarzył się prawdziwy Cud.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?