Reklama

Mężczyzna znajduje za swoim domem szczenięta. Ale czy to na pewno są psy?!

Małe liski. dog-wow
© Facebook @Craig Mcgettrick

Craig Mcgettrick wie, co to prawdziwa niespodzianka. Sprzątając w ogrodzie, natknął się na coś, czego się absolutnie nie spodziewał.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 06.05.2021, 11:27

Craig Mcgettrick z Liverpoolu razem ze swoją przyjaciółką Beccie sprzątał teren wokół swojego domu. Oczywiście, w dawno nieużytkowanych miejscach można znaleźć różne cuda, ale stary materac na pewno nie należał do jednych z nich. Jednak kiedy para podniosła go z ziemi, zobaczyła, że leżał pod nim miot pięciu szczeniąt! Tak przynajmniej im się wydawało.

Craig i Beccie zrobili zdjęcia zwierzakom i zamieścili w mediach społecznościowych, na wypadek, gdyby ktoś coś wiedział na ich temat. Następnie zawieźli szczenięta do kliniki weterynaryjnej Freshfields Animal Rescue.

Cóż za niespodzianka!

W międzyczasie zdjęcia szczeniaków w sieci spotkały się z dużym zainteresowaniem. Wiele osób zaczęło zadawać pytania… niektóre nawet bardzo interesujące…

Okazało się, że według wielu osób znalezione przez Craiga i Beccie zwierzaki to nie psy, a lisy! W związku z tym para skontaktowała się z Martinem Hemmingtonem, założyciem organizacji zajmującej się lisami National Fox Welfare Society, aby potwierdzić przypuszczenia internautów.

Hemmington potwierdził, że były to liski. Pozostało jednak pytanie: co dalej? Prawdopodobnie lisica schowała swoje młode, by pójść szukać jedzenia.

Postanowiono przetransportować liski z powrotem do miejsca, gdzie zostały znalezione. Po godzinie od odstawienia lisków wróciła do nich ich mama. Zaczęła przenosić po jednym maluszku w inne, bezpieczniejsze miejsce.

Jak to się stało, że lisiątko zostało pomylone ze szczeniakiem? Jak widać na zdjęciach młode liski wyglądają podobnie do psów. Różnice pojawiają się dopiero, gdy zwierzęta zaczynają dorastać.