Reklama

pies Rico
© Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu / gov.pl

Nie żyje Rico, pies ratownik, który pomagał podczas trzęsienia ziemi w Turcji. Miał tylko 6 lat

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu podzieliła się smutną wiadomością. 

4 maja 2024 roku na drugą stronę Tęczowego Mostu odszedł Rico - dzielny labrador retriever, który przez kilka lat służył w Specjalistycznej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej „POZNAŃ”.

Pies na medal

Rico urodził się 20 stycznia 2018 roku. Choć odszedł w wieku sześciu lat, jego życie miało realny wpływ na losy wielu ludzi.

Zobacz video:

Początkowo psiak działał z Grupą Ratownictwa Specjalistycznego OSP Poznań, aby później zasilić szeregi jednostki SGPR „POZNAŃ”. Rico tworzył zespół ratowniczy z st. str. Krzysztofem Pokorą. Wraz z nim brał udział w wielu misjach poszukiwawczo-ratowniczych.

Trzęsienie ziemi w Turcji

Trzęsienie ziemi w Turcji w lutym 2023 roku było jednym z najbardziej niszczycielskich sejsmicznych wydarzeń w ostatnich dekadach. Skutki katastrofy były opłakane: zginęły dziesiątki tysięcy osób, a setki tysięcy zostały bez dachu nad głową. Wiele budynków zawaliło się lub zostało poważnie uszkodzonych, co wymagało natychmiastowej akcji ratunkowej i długoterminowej odbudowy.

Do pomocy zaangażowano ratowników z wielu krajów. Wśród nich znalazł się Rico, który dzielnie pomagał w poszukiwaniu ofiar trzęsienia. Psiak był nie tylko bohaterem, ale i oddanym przyjacielem oraz ulubieńcem II zmiany służbowej JRG nr 4 w Poznaniu.  
 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?